Washington Suriye’deki askeri üslerine takviye gönderiyor

ABD güçlerinin varlığına karşı halk protestolarının arttığı bir dönemde Washington, Suriye’deki Deyrizor ve Hasaka valilikleri arasında bulunan üslerine…
ABD güçlerinin varlığına karşı halk protestolarının arttığı bir dönemde Washington, Suriye’deki Deyrizor ve Hasaka valilikleri arasında bulunan üslerine askeri ve lojistik teçhizat taşıyan yaklaşık 300 kamyon gönderiyor.
ABD güçlerinin varlığına karşı halk protestolarının arttığı bir dönemde Washington, Suriye’deki Deyrizor ve Hasaka valilikleri arasında bulunan üslerine askeri ve lojistik teçhizat taşıyan yaklaşık 300 kamyon gönderiyor.

Geçtiğimiz iki hafta içinde, Washington’un Deyr Ezzor ve Hasaka valilikleri arasında bulunan üslerine askeri ve lojistik teçhizat taşıyan yaklaşık 300 kamyon gönderdiğini bildirdi.

Kaynaklar, takviye kuvvetlerinin diğer lojistik malzemelere ek olarak düzinelerce büyük zırhlı araç, mühimmat kutusu, yiyecek ve içecek, yakıt tankları içerdiğini belirtti.

Amerikan kamyonlarının Irak ile Suriye arasındaki “El-Velid” sınır kapısından girip oradan Amerikan üslerine yöneldiğini belirtti.

Haseke vilayetinin güneyindeki El-Şaddadi kenti, “Kasd örgütü” militanlarının uygulamalarına karşı büyük aşiret gösterilerine tanık oldu. Göstericiler şehir merkezindeki ana yolu yanan lastiklerle tüm dükkanları kapattılar.

Protestocular, tutukluların cezaevlerinde serbest bırakılmasını talep ederek, “Kasd” militanlarının uygulamalarını kınadılar.

Suriye adası, Amerikan ve Türk işgallerini reddeden protesto gösterilerine ve duruşlarına tanık oluyor.
 

ABD ordusu birkaç gün önce Suriye’nin kuzeydoğusundaki askeri güçlerinin konuşlandırılmasını güçlendirdiğini duyurdu . Bu adım, bölgedeki ABD ve Rus güçleri arasındaki gerginliğin ardından geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Portland, Oregon'daki Proud Boys mitingi şiddet olaylarının yeniden canlanmasına neden oldu

Next Article

Tahran, Trump'ı İran için Saddam Hüseyin'den daha büyük bir tehdit

Related Posts
Devamı

ABD Başkanı Joe Biden’den Tayvan tepkisi: Tayvan’ı Çin’e karşı koruyacağız

Çin ile topraklarına katmak istediği Tayvan arasında yaşanan gerilim ABD'yi de harekete geçirdi. Çin ile yeni bir sayfa açmak isteyen Başkan Joe Biden, 1979 yılında yürürlüğe giren anlaşma sebebiyle Tayvan'ı da savunma pozisyonundan vazgeçemiyor. CNN yayınında Tayvan'ı savunup savunmayacağının sorulması üzerine "Tabii ki de savunacağız, bu konuda verilmiş sözümüz var" cevabını veren Biden'ın bu sözleri için çok sayıda kişi "savaşın ayak sesleri" yorumunda bulundu.