Twitter, ABD başkan adaylarının resmi olmayan zafer ilanlarına uyarı etiketi koyacak

Twitter, ABD başkanlık seçimlerinin resmi sonuçları açıklanmadan zaferini ilan eden adayın, kampanyalarının ya da yüksek profilli isimlerin paylaşımlarına…
Twitter, ABD başkan adaylarının resmi olmayan zafer ilanlarına uyarı etiketi koyacak

Twitter, ABD başkanlık seçimlerinin resmi sonuçları açıklanmadan zaferini ilan eden adayın, kampanyalarının ya da yüksek profilli isimlerin paylaşımlarına uyarı etiketi koyacağını açıkladı

Twitter, ABD başkanlık seçimlerinin resmi sonuçları açıklanmadan zaferini ilan eden adayın, kampanyalarının ya da yüksek profilli isimlerin paylaşımlarına uyarı etiketi koyacağını duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter’dan, 3 Kasım başkanlık seçimlerine ilişkin yapılan açıklamada, ”Seçim gecesinden itibaren seçim sonuçlarıyla ilgili iddialarda bulunan paylaşımlara etiket uygulayacağız.” ifadesi kullanıldı.

100 binden fazla takipçisi olan hesapların seçim sonuçları ile ilgili iddialarıyla 25 binden fazla beğeni alan ya da retweet yapılan paylaşımlara da aynı etiketin konulacağı bildirilen açıklamada, ”ABC News”, ”AP”, ”CBS News”, ”CNN”, ”Decision Desk HQ”, ”Fox News” ve ”NBC News” gibi medya kuruluşlarından iki tanesinin açıklayacağı sonuçların ise resmi olarak değerlendirilmesinin düşünüldüğü belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden arasındaki ülke tarihinin en ilginç başkanlık seçimlerinden biri yarın yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Yüksek mahkeme Florida'daki idam mahkumunun itirazını reddetti

Next Article
Başkan Trump pazar gecesi yaptığı Twitter paylaşımında "FBI ve Adalet Bakanlığı onların yerine, Demokratların yönettiği şehirleri yakıp kül ederek insanlara zarar veren teröristleri, anarşistleri ve provokatör ANTIFA'yı soruşturmalı" ifadesini kullandı. Trump olayın ertesi günü attığı tweet'te de bu görüntüleri paylaşıp "SENİ SEVİYORUM TEKSAS" diye yazmıştı. Öte yandan Trump'ın destekçilerinin oluşturduğu büyük bir konvoyun pazar günü Kaliforniya eyaletinde oy verme merkezine giden bir yolu kapattığı iddia edilmişti.

Biden'ın seçim otobüsünü taciz eden gruba FBI soruşturma açtı, Trump sahip çıktı

Related Posts