Yüksek mahkeme Florida’daki idam mahkumunun itirazını reddetti

Yargıtay, mahkumiyeti kısmen tartışmalı bir hapishane muhbirinin ifadesine dayanan Florida’daki bir idam mahkumunun itirazını reddetti. Yargıçlar , 1985’te Tampa…


Yargıtay, mahkumiyeti kısmen tartışmalı bir hapishane muhbirinin ifadesine dayanan Florida’daki bir idam mahkumunun itirazını reddetti.

Yargıçlar , 1985’te Tampa bölgesinde 14 yaşındaki Shelly Boggio’nun öldürülmesinden suçlu bulunan James Dailey’nin davasını dinlemeyi reddederek Pazartesi günü yorum yapmadı .

Dailey’nin avukatları, ProPublica ve The New York Times tarafından yapılan bir soruşturmaya göre, ikinci dereceden kanıtlar ve ifadesinin ölüm cezasına çarptırılan dördü de dahil olmak üzere düzinelerce kişiyi hapse gönderdiği bir hapishane muhbirinin sözlerinden dolayı mahkum edildiğini söylüyor.

Ayrıca, Boggio’nun öldürülmesinden mahkum olan diğer kişi şimdi onun ölümünden sadece kendisinin sorumlu olduğunu söylüyor. Bu adam, Jack Pearcy, ömür boyu hapis cezasını çekiyor. Suça bağlayan fiziksel kanıt olmamasına rağmen sadece Dailey ölüm cezasına çarptırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD Başkanı Trump'tan seçime beş kala açıklama

Next Article
Twitter, ABD başkan adaylarının resmi olmayan zafer ilanlarına uyarı etiketi koyacak

Twitter, ABD başkan adaylarının resmi olmayan zafer ilanlarına uyarı etiketi koyacak

Related Posts