Biden’ın seçim otobüsünü taciz eden gruba FBI soruşturma açtı, Trump sahip çıktı

Ortada yanlış hiçbir şey olmadığını savunan ABD Başkanı, “Gidip teröristleri, anarşistleri ve provokatör ANTIFA’yı soruştursunlar” dedi ABD Başkanı Donald…
Başkan Trump pazar gecesi yaptığı Twitter paylaşımında "FBI ve Adalet Bakanlığı onların yerine, Demokratların yönettiği şehirleri yakıp kül ederek insanlara zarar veren teröristleri, anarşistleri ve provokatör ANTIFA'yı soruşturmalı" ifadesini kullandı. Trump olayın ertesi günü attığı tweet'te de bu görüntüleri paylaşıp "SENİ SEVİYORUM TEKSAS" diye yazmıştı. Öte yandan Trump'ın destekçilerinin oluşturduğu büyük bir konvoyun pazar günü Kaliforniya eyaletinde oy verme merkezine giden bir yolu kapattığı iddia edilmişti.

Ortada yanlış hiçbir şey olmadığını savunan ABD Başkanı, “Gidip teröristleri, anarşistleri ve provokatör ANTIFA’yı soruştursunlar” dedi

ABD Başkanı Donald Trump’ın taraftarları seçimin hemen öncesinde ülkenin farklı yerlerinde oluşturdukları konvoylarla Cumhuriyetçi adaya desteklerini ortaya koyarken, sosyal medyanın gündemine yerleşen bir görüntü tepki çekti.

New York Post’un haberine göre cuma günü Teksas eyaletinde Trump bayrakları sallayan grup korna çalıp Demokrat aday Joe Biden’ın seçim otobüsünün etrafını araçlarıyla çevirdi.

FBI tepki çeken olayla ilgili soruşturma açarken, Trump ise seçmenlerinin tarafını tutarak “Bana göre bu vatanseverler yanlış bir şey yapmadı” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Trump pazar gecesi yaptığı Twitter paylaşımında “FBI ve Adalet Bakanlığı onların yerine, Demokratların yönettiği şehirleri yakıp kül ederek insanlara zarar veren teröristleri, anarşistleri ve provokatör ANTIFA’yı soruşturmalı” ifadesini kullandı.

Trump olayın ertesi günü attığı tweet’te de bu görüntüleri paylaşıp “SENİ SEVİYORUM TEKSAS” diye yazmıştı.

Öte yandan Trump’ın destekçilerinin oluşturduğu büyük bir konvoyun pazar günü Kaliforniya eyaletinde oy verme merkezine giden bir yolu kapattığı iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Twitter, ABD başkan adaylarının resmi olmayan zafer ilanlarına uyarı etiketi koyacak

Twitter, ABD başkan adaylarının resmi olmayan zafer ilanlarına uyarı etiketi koyacak

Next Article
NASA, Mars'a neden ayna gönderdi?

NASA, Mars'a neden ayna gönderdi?

Related Posts