Trump’ın korona aşısı üzerinden propagandası

ABD Başkanı Donald Trump bir kez daha korona virüs aşısı bir kaç haftaya kadar piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Amerika’da yaşanan korona virüs faciasını görmezden gelerek bu faciadan seçim kampanyaları çerçevesinde yararlanmaya çalışan ABD Başkanı Trump, Çarşamba günü Bloomberg haber ajansına yaptığı açıklamada, korona virüs aşısı dört haftaya kadar kullanıma hazır hale gelebileceğini iddia etti.

Hükümetini övmeye çalışan Trump şöyle dedi:

Belki önceki hükûmet olsaydı gıda ve tarım kurumu ve kararnameleri toplama yüzünden korona virüs aşısının hazırlanması yıllarca sürebilirdi, ancak şimdi bu aşının hazırlanması ile sadece bir kaç hafta mesafedeyiz.

Korona virüs salgını sırasında Amerika’yı adeta faciaya sürükleyen Trump şimdi korona virüs aşısını velev ki onaylanmamış olsun, seçim kampanyasında bir koz olarak kullanmak istiyor.

Oysa Amerika’da korona virüs yüzünden ölenlerin sayısının çokluğu Amerika’nın birçok kentinde cenazeleri defnetme sorununa yol açtığı ve Amerikalı yetkilileri toplu mezarlar kazmaya zorladığı anlaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Venezuela, ABD uçağını düşürdü

Next Article

ABD, İranlı ve Filistinli bilgisayar korsanlarını 58 web sitesinde Kasım Süleymani'nin fotoğraflarını patlatmakla suçluyor

Related Posts
Devamı

ABD’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan için yaptığı skandal sözlere AK Parti’den ilk açıklama: Mantıksız bir yaklaşımdır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarıyla ilgili konuştu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çelik, "Cumhurbaşkanımızı anti-semitizmle suçlamak mantıksız ve doğru olmayan bir yaklaşımdır. Bu Cumhurbaşkanımız hakkında söylenmiş bir yalandır" ifadelerini kullandı.