Venezuela, ABD uçağını düşürdü

Venezuela İçişleri Bakanı Nestor Reverol, Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) tescilli bir uçağın “uyuşturucu naklettiği” ve yasadışı olarak bu ülke sahasına girdiği için vurularak düşürüldüğünü açıkladı.

Güney Amerika ülkesi Venezuela, Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) tescilli bir uçağı düşürdüğünü duyurdu.  

Venezuela İçişleri Bakanı Nestor Reverol, uçağın “uyuşturucu naklettiği” gerekçesiyle düşürüldüğünü ifade etti.  

Düşürülen uçağa ait enkaz görüntülerini yayınlayan Reverol, büyük miktarda uyuşturucu dolu uçağın Kolombiya’dan Venezuela’nın Zulia eyaletine girdiği sırada vurulduğunu belirtti.  

Reverol, uçağın Kolombiya’dan yasadışı bir şekilde Venezuela hava sahasına giriş yaparken radar aracılığıyla tespit ettiklerini ifade etti.  

Uçağın Machiques de Perija şehri sınırları içinde gizli bir piste yakın bir yerde düşürüldüğü kaydedildi.  Bakan Reverol, “Uçak kullanılmaz hale getirildi.” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article
Nisur Meydanı Katliamı

Blackwater'ın gerçekleştirdiği Nisur Meydanı Katliamı'nın 13'üncü yılı

Next Article

Trump’ın korona aşısı üzerinden propagandası

Related Posts
Devamı

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’den Rusya lideri Putin’in “Her türlü silahı kullanırız” sözlerine tepki: Nükleer savaşı kazanamaz

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya lideri Putin'in kısmi askeri seferberlik ilan etmesinin ardından yaptığı, "Toprak bütünlüğümüzü korumak için her türlü silahı kullanırız." açıklamasına tepki gösterdi. Stoltenberg, "Putin çok tehlikeli bir söylem kullanıyor, nükleer savaşı kazanamaz." dedi.