Çarşamba, Nisan 17, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD, İranlı ve Filistinli bilgisayar korsanlarını 58 web sitesinde Kasım Süleymani’nin fotoğraflarını patlatmakla suçluyor

Amerikan yetkilileri, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü merhum komutanının suikastına misilleme olduğunu iddia ederek İranlı ve Filistinli bilgisayar korsanlarını ülkeye karşı suç ortaklığı ve siber korsanlıkla suçladılar.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Salı günü yapılan açıklamaya göre İranlı şüpheli 19, Filistinli ise 25 yaşında.

Washington, iki bilgisayar korsanını 58 ABD web sitesine sızmakla ve Süleymani’nin resmini koymakla suçladı ve “İran ve Filistin topraklarında adaletten kaçtıklarını” belirtti.

Aralık 2019’da iş birliğine başladıklarını ve ABD Savunma Bakanlığı’nın 3 Ocak’ta Süleymani’nin Bağdat Havaalanı yakınlarında öldürüldüğünü açıklamasının ardından, söz konusu sitelere saldırdıkları siber bir kampanya başlattıklarını ve merhum İran generalinin bir fotoğrafını yayınladıklarını söylediler.

Amerikan Adalet Bakanlığı, hackerların kendilerine yöneltilen suçlamalardan suçlu bulundukları takdirde her biri 250.000 dolar para cezası ile 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacağını belirtti.

Dava, Massachusetts Eyalet Ceza Mahkemesine havale edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar