Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump’a göre vatandaşlık ve vize ajansı dolandırıcılığa odaklanıyor

Vatandaşlık ve vize başvurularıyla ilgilenen ajansın başkanı, misyon beyanında ABD’nin bir “göçmenler ulusu” olduğuna dair bir atıfta bulunduğu için geri tepme ile karşılaşınca şaşırdı.

L. Francis Cissna , Amerika’nın tartışmasız bir göçmen milleti olduğunu ancak ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’nin misyon beyanının bunu söyleyecek yer olmadığını savundu . Şu anda ajansı denetleyen Joseph Edlow, 2018’deki kargaşayı düşünmediğini ancak Trump yönetiminin hükümetin yasal göçmenlik yaklaşımını nasıl değiştirdiğini pek çok kişi için netleştirdiğini söyledi.

2003 yılında İç Güvenlik Bakanlığı ile kurulan USCIS, çalışmak, yaşamak veya ABD vatandaşı olmak isteyenleri dolandırıcılığın tespitini, yaptırımını ve incelemesini vurgulamaktadır. Başvuru sahipleri, avukatlar ve çalışanlar buna aşırı öldürme diyor. Yeni Trump yönetim kuralları, sığınma korumalarını daha zor hale getirmekten daha düşük gelirli başvuru sahiplerini yeşil kartlardan diskalifiye etmeye kadar uzanıyor.

İşlem süreleri daha uzun ve ajansın birikmiş dosya sayısı 5 milyondur. Amerika’da yaşama ve çalışma iznini zorlaştırmak, USCIS’in kendisi için bazı sonuçlar doğurdu: Kabaca 5 milyar dolarlık yıllık bütçesinin neredeyse tamamı, daha katı kurallarla azalan başvuru ücretleriyle finanse ediliyor. USCIS , yaklaşık 20.000 çalışanının% 70’i için izinleri dar bir şekilde önlediği için bu yaz finansal baskılar arttı.

Muhtemelen öncekilerden daha fazla, göç sistemini yeniden şekillendirdiği için, yasal göçü engellemek Başkan Donald Trump için bir öncelik haline geldi. Destekçilerini “Önce Amerika” mesajıyla heyecanlandırdı ve kendi iç meselesini dar görüşlü, yabancı düşmanı ve hatta ırkçı olarak nitelendiren eleştirmenleri çileden çıkardı.

The Associated Press, seçimlerden önce, uluslararası öğrencilerle ilgili kısıtlamalar, Amerika’nın insani rolünden bir geri çekilme, sığınmanın sanal olarak kapatılması ve şimdi yasal göçün engellenmesi dahil olmak üzere birkaç Trump göçmenlik politikasını inceliyor .

Trump, Kongre’nin akrabalarını getiren göçmenler sistemindeki kesintileri desteklemesini sağlayamadı ancak Trump’ın üst düzey danışmanlarından Stephen Miller, başkanın yeniden seçilmesi durumunda daha çok “liyakate dayalı” bir sisteme geçmenin bir öncelik olacağını söyledi. .

Demokrat Joe Biden keskin bir tezat oluşturuyor: Aile temelli göçü korumak ve yeşil kart sahipleri için vatandaşlığa geçmeyi “düzene koymak”. ABD’de yasadışı olarak yaklaşık 11 milyon kişi için vatandaşlığa giden bir yol istiyor, bu da kongre desteğini gerektirecektir..

Miller AP’ye, USCIS’in “muazzam miktarda sahtekarlıktan” rahatsız olduğunu ve işgücünün “kendisini Amerikan halkının temsilcisi olmaktan ziyade menfaat arayanın bir temsilcisi olarak görmeye başladığını” söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar