Trump kampanyası tartışmaların ertelenmesini istedi

Amerika başkanı Donald Trump seçim kampanyası Biden ile ikinci canlı yayın tartışmalarının 2 hafta ertelenmesini istedi.

Amerika Başkanlık Tartışmaları Komisyonu, Trump ve Biden arasında yapılması planlanan tartışmanın ikinci raundunu ‘sanal’ olarak gerçekleştirme önerisinde bulundu. ABD Başkanı Donald Trump, bu öneriyi reddederek tartışmayı yüz yüze yapmak istediğini söyledi.

Trump’ın kampanya ekibi, kalan iki raundun 22 Ekim ve 29 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi teklifinde bulundu. Biden’ın kampanyasının müdür yardımcısı Kate Bedingfield, Trump kampanya ekibinin bu teklifini reddettiklerini, Trump’ın seçim tartışmaları tarihini belirleyecek kişi olmadığını ifade etti.

Geçen Cuma günü Amerika Başkanı Trump’ın korona testi pozitif çıkınca başkan Walter Reed askeri hastanesinde tedavi altına alındı ve Pazartesi günü taburcu olarak Beyaz Saray’a geri döndü.

Sanal tartışma teklifinin reddedilmesi ardından Biden ikinci tur canlı tartışmaya katılacağını fakat sağlık uzmanlarının etkinliğin sağlık açısından güvenli olduğunu onaylamaları gerektiğini belirtti.

Bu arada Lincoln projesi çerçevesinde Joe Biden takımına katılan başkan Trump’a karşı olan bazı cumhuriyetçiler yayınladıkları eleştirel bir tweette korona salgınından hayatını kaybeden en az 200 bin Amerikalının ölümünden Trump’ın sorumlu olduğunu belirttiler.

Diğer yandan Trump’ın Beyaz Saray dönüşünde yüzündeki maskeyi çıkarmasına ve koronavirüse teslim olmama ile ilgili sözlerine yönelik eleştiriler devam ederken her geçen gün koronaya yakalanan  Beyaz Saray yetkililerin listesine yenileri ekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Facebook, ABD'de seçim günü sonrasında da siyasi reklamları askıya aldı

Next Article

Temsilciler meclisinden Trump'ın akıl sağlığını değerlendirme komisyonu teklifi...

Related Posts