Facebook, ABD’de seçim günü sonrasında da siyasi reklamları askıya aldı

ABD’de sosyal paylaşım platformu Facebook, başkanlık seçiminden sonra ‘sonuçlarının hemen sonuçlanamayabileceği öngörüsü’ ile siyasi reklamları bir süre daha askıya alacaklarını açıkladı.

Facebook Inc. yönetimi tarafından yapılan duyuruda, ABD’nin yeni başkanını belirlemek için 3 Kasım’da yapılacak oylamada, nihai sonuçların hemen belirlenemeyeceği olasılığına dayanarak, seçimi takip eden günlerde de siyasi reklamlara geçici bir yasak getirme kararı alındığı kaydedildi.

Kurumun Küresel Politika Yönetimi Başkanı Monika Bickert basın mensupları ile yaptığı görüşmede, siyasi reklamların dışında, yasağın ‘anket çağrıları yapan, seçmeni sandıkları izlemeye çağıran, militarize bir dille seçmenlere gözdağı veren’ paylaşımları da kapsadığını bildirdi.

Daha önce de Facebook İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg, seçimlerden önceki hafta hiçbir yeni siyasi reklamı kabul etmeyeceklerini ve resmi sonuçlardan önce tarafların zafer ilan etmelerine müsade etmeyeceklerini ifade etmişti.

Facebook, reklam yasağının seçim bittikten sonra en az bir hafta sürmesi gerektiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump: "Yakın zamanda test yaptıracağım, bence Covid-19 tamamen gitti"

Next Article

Trump kampanyası tartışmaların ertelenmesini istedi

Related Posts
Devamı

Cumhuriyetçi Senatör Graham: Biden Irak’tan hiç ders almadı, Afganistan’da henüz en kötüsü yaşanmadı

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Biden yönetiminin Afganistan'dan çekilme kararını, "Afganistan'da ABD'nin çıkarlarına saldıracak IŞİD ve el-Kaide'nin yeniden ortaya çıkmasını sağlayacak bir vakum yaratılıyor. Başkan Biden anlaşılan Irak'tan hiç ders almadı. Afganistan'da henüz en kötüsü yaşanmadı" sözleriyle eleştirdi.