Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump, Covid-19’dan kurtulduktan sonra seçim kampanyaları yolunda, ‘Çok güçlü hissediyorum’

Başkan Trump, muharebe bölgesi Florida eyaletinde mitinge hitap ederken destekçilerine ‘dört yıl daha kazanacağız’ dedi.

COVID-19 nedeniyle 10 gün hastanede ve Beyaz Saray’da hapsolan ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi günü Florida’daki muharebe bölgesindeki destekçilerine hitap ederek Demokrat aday Joe Biden ile karşı karşıya gelene kadar yaklaşık üç hafta boyunca kampanya izini sürdü.

Orlando yakınlarındaki Sanford’da, birkaçı maske takan, tezahürat yapan bir kalabalığa, “Ben geçtim ve şimdi bağışık olduğumu söylüyorlar” dedi.

Trump: ‘Kendimi çok güçlü hissediyorum. Oraya yürüyeceğim, seyircilerdeki herkesi öpeceğim. Erkekleri ve güzel kadınları öpeceğim.’ dedi.

Trump’ın sağlık ekibi, negatif test yaptığını ve önümüzdeki dört gün içinde ziyaret etmeyi planladığı dört savaş alanından ilki olan Florida’ya uçarken artık bulaşıcı olmadığını açıkladı. Ancak dokunulmazlık iddiası kanıtlanmamıştır.

Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nde 214.000 kişiyi öldüren ve yaklaşık sekiz milyon kişiyi enfekte eden korona virüsü ele almasıyla ilgili artan eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Salgın tehdidini küçümsemek ve kampanya etkinliklerinde destekçileri ve hatta Beyaz Saray personelini koruyucu maskeler takmaya ve sosyal mesafe kurallarına uymaya teşvik etmemekle de suçlandı.

Ekonomi ve ırkla birlikte 3 Kasım seçimlerinde ana anket sorunlarından biri haline gelen korona virüs için en az 11 yakın Trump yardımcısı pozitif test yaptı.

Demokrat rakibini anketlerde çift haneli rakamlarla takip eden Trump, bir dizi kilit eyalette toparlamaya çalışıyor.

Hastaneden ayrılmasından sadece bir hafta sonra, ender görülen bir biçimde, Trump’ın bir saat süren konuşmasında tüm kampanya klasiklerine çağrıda bulunuldu: “Çarpık Hillary” Clinton’a ve “yozlaşmış” basına yönelik şiddetli saldırılar, “Radikal sol” ve “Sosyalist kabus.” Clinton, son başkanlık seçimlerinde ikinci oldu.

Trump ayrıca “Uykulu Joe” lakaplı rakibiyle alay etti ve Biden’ın kampanya etkinliğine “neredeyse hiç kimse gelmedi” dedi.

Biden, Trump’ın aksine, salgın sırasında halk sağlığı kurallarını takip ediyor ve Trump’ın paketlenmiş, büyük ölçüde maskesiz fantezileriyle keskin bir tezat oluşturan sosyal olarak mesafeli kampanya etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar