Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Son güncellemeler: ABD’de Korona virüs ölümleri 160.000’i aştı

ABD, dünyadaki en yüksek COVID-19 ölümüne sahip ülke, onu Brezilya ve Meksika izliyor.

ABD’deki insanlar, 4.5  milyondan fazla vakadan 160.000’i korona virüs sebebiyle öldü.

Dünya çapında en az 19 milyon kişiye COVID-19 teşhisi konulurken, küresel ölüm sayısı 714.000 kişiyi aştı. 11,5 milyondan fazlası iyileşti.

İşte son güncellemeler…

16:10 GMT- ABD New York Valisi Andrew Cuomo: ‘Okullar yeniden açılacak’ dedi.

New York valisi, eyaletin koronavirüs salgınıyla mücadeledeki başarısına atıfta bulunarak, yeni okul yılının başında çocukların sınıflara dönmesine izin verebileceğini söyledi.

Demokratik Vali Andrew Cuomo yaptığı duyuruda, okulların uzaktan öğrenmenin yanı sıra en azından birkaç gün yüz yüze dersler sunulmasının önünü açtığını söyledi.

16:00 GMT – ABD’deki ölümler 160.000’i geçti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki  korona virüs ölüm sayısı 160.000’i aştı ve ülke genelinde 4.8 milyondan fazla doğrulanmış vaka olduğu bildirildi.

Salgın dünya çapında en az 712.315 kişiyi öldürdü ve en fazla ölümü Amerika Birleşik Devletleri kaydederken, onu yaklaşık 100.000 kişi ile Brezilya izledi.

Küresel olarak, tüm vakaların yüzde 40’nın bu iki ülkeden olduğu kaydedildi.

ABD’deki milyonlarca kişi, COVID-19 krizinin ortasında tahliye ile karşı karşıya…

13:08 GMT – Hükümet: ABD, Temmuz’da 1,8 milyon işçi aldı ve işsizlik oranı yüzde 10,2’ye düştü.

Hükümet verilerine göre, ABD, Mayıs ve Haziran aylarından çok daha az, ancak bazı ekonomistlerin korktuğu kadar kötü olmasa da, Temmuz ayında 1,8 milyon işçi aldı.

Geçtiğimiz haftalarda COVID-19 vakaları birkaç eyalette arttı. Virüsü kontrol altına almak için getirilen yeni kısıtlamalar bazı işletmeleri kapılarını tekrar kapatmaya zorlarken, birçoğu zaten kalıcı olarak kapandı ve bu da iş gücü piyasasının daha da kötüye gideceği endişelerini arttırdı.

Ancak Haziran ayındaki işsizlik oranı yüzde 11,1’den yüzde 10,2’ye düştü, ancak bu hala Ekim 2009’daki küresel mali krizin derinliğinden biraz daha kötü.

00:22 GMT – ABD, küresel sağlık korona virüs seyahat danışmanlığını kaldırdı

ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ABD vatandaşlarının korona virüs salgını nedeniyle tüm uluslararası seyahatlerden kaçınmalarını öneren küresel tavsiyeleri kaldırdı ve bunun yerine ülkeler için birçok üst düzey uyarı yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı, “Seyahat Etmeyin” tavsiyesini kaldıran bir açıklamada, “Bazı ülkelerde sağlık ve güvenlik koşullarının iyileşmesi ve diğerlerinde potansiyel olarak kötüye gitmesi nedeniyle, bakanlık önceki ülkeye özgü seyahat tavsiyesi düzeylerine geri dönüyor,” dedi.

Facebook ve Twitter, Covid-19 ile ilgili yanlış bilgilendirmeden dolayı, Trump’a ilişkin paylaşımları geri çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar