Ruhani: ABD yenildiğini kabul edemiyor!

İran dış işleri bakanı Hasan Ruhani ABD’nin İran’a uyguladığı baskı politikasının başarısız olduğunu bunu hazmedemediğini ve bunun siniri…

İran dış işleri bakanı Hasan Ruhani ABD’nin İran’a uyguladığı baskı politikasının başarısız olduğunu bunu hazmedemediğini ve bunun siniri ile İran’a yönelik saldırılarını artırdığını belirti.

Ruhani “ABD son süreci yenilgiler üzerine kurulu. Ortadoğu’da yaşadığı askeri hezimeti yaptırım politikası tutmayınca İrana yönelik saldırılarını artırdı. Azami baskı politikası çöktü %100 başarısız oldu.” dedi

Yeni bir dönemin başladığını belirten Ruhani İran’ın artık Latin Amerika ve Asya’da yeni ekonomik ittifaklar kurduğunu artık tek kutuplu dünyanın olmadığını hiç bir ulus ABD sömürgesi olmak istemiyor diye bellirti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD’de polis, markette rastgele insanlara sarılıp, “Covid oldun” diyen adamı arıyor

Next Article

ABD: Erdoğan'ın terörist Hamas ile görüşmesine karşıyız.

Related Posts
Devamı

Trump giderayak savaş çıkaracaktı: İran’ı vurmaktan son anda vazgeçirildi iddiası!

Seçimleri kaybettikten sonra koltuğu bırakmamak için her türlü yola başvuran ABD Başkanı Donald Trump'ın, giderayak neredeyse savaş çıkarmak üzere olduğu iddia edildi. Oval Ofis'te kritik bir toplantı yapan Trump'ın, İran'ın nükleer tesislerini vurmak istediği ancak yetkililer tarafından ciddi sonuçlar doğuracağı gerekçesiyle vazgeçirildiği öne sürüldü.