ABD: Erdoğan’ın terörist Hamas ile görüşmesine karşıyız.

ABD dış işleri bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada Türkiye cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Hamas lideri Haniye ile yaptığı…

ABD dış işleri bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada Türkiye cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Hamas lideri Haniye ile yaptığı görüşme ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada Hamasın küresel bir terör organizasyonu olduğunu belirten ABD dış işleri Erdoğan’ın müttefiklik hukukunu çiğnediği vurgusu dile getirildi.

22 ağustosta Vahtettin Köşkünde bir araya gelen Türk-Filistin heyetinin görüşmesi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan ABD dış işleri sözcüsü Morgan Ortagus :

ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Ağustos’ta İstanbul’da iki Hamas liderini ağırlamasına kuvvetle karşı çıkıyor. Hamas hem ABD hem AB tarafından terör örgütü olarak tanımlanıyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağırladığı her iki yetkili de Özel Tanımlanmış Küresel Teröristler. ABD’nin Adalet Karşılığı Ödül Programı çok sayıda terör saldırısı ve kaçırmaya müdahil olmasından ötürü bunlardan biri hakkında isithbarat edinmeye çalışıyor

ABD Türkiye ilişkilerine zarar verilen eylemler olarak nitelendirilen görüşmeye Türkiye’den her hangi bir cevap henüz verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Ruhani: ABD yenildiğini kabul edemiyor!

Next Article

ABD'de protestolara karşı ulusal muhafızlar göreve çağrıldı

Related Posts
Devamı

Kritik eyalette Biden’ın geriden gelip öne geçmesinin ardından Türkiye’den ilk yorum: Tavrımız değişmeyecek

ABD'de bıçak sırtındaki eyaletlerden biri olan Georgia'da Biden'ın geriden gelerek öne geçmesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan sürpriz bir açıklama geldi. Çavuşoğlu açıklamasında "Kim seçilirse seçilsin, herhangi bir ülkeye nasıl yaklaşıyorsak yeni Amerikan yönetimine de aynı şekilde yaklaşacağız" dedi.