Ana Sayfa Son Dakika ABD: Erdoğan’ın terörist Hamas ile görüşmesine karşıyız.

ABD: Erdoğan’ın terörist Hamas ile görüşmesine karşıyız.

0
ABD: Erdoğan’ın terörist Hamas ile görüşmesine karşıyız.

ABD dış işleri bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada Türkiye cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Hamas lideri Haniye ile yaptığı görüşme ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada Hamasın küresel bir terör organizasyonu olduğunu belirten ABD dış işleri Erdoğan’ın müttefiklik hukukunu çiğnediği vurgusu dile getirildi.

22 ağustosta Vahtettin Köşkünde bir araya gelen Türk-Filistin heyetinin görüşmesi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan ABD dış işleri sözcüsü Morgan Ortagus :

ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Ağustos’ta İstanbul’da iki Hamas liderini ağırlamasına kuvvetle karşı çıkıyor. Hamas hem ABD hem AB tarafından terör örgütü olarak tanımlanıyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağırladığı her iki yetkili de Özel Tanımlanmış Küresel Teröristler. ABD’nin Adalet Karşılığı Ödül Programı çok sayıda terör saldırısı ve kaçırmaya müdahil olmasından ötürü bunlardan biri hakkında isithbarat edinmeye çalışıyor

ABD Türkiye ilişkilerine zarar verilen eylemler olarak nitelendirilen görüşmeye Türkiye’den her hangi bir cevap henüz verilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz