Özbekistan’da dikkat çeken toplantı

ABD’nin Ortadoğu kasabı olarak bilinen özel kuvvetler komutanı McKenzie ile beklenmedik bir şekilde toplantı yapan Başkan Şevket Mirziyoyev,…

ABD’nin Ortadoğu kasabı olarak bilinen özel kuvvetler komutanı McKenzie ile beklenmedik bir şekilde toplantı yapan Başkan Şevket Mirziyoyev, görüşmeyi sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Özellikle bölgede İran ve Rusya’ya karşı temaslarda bulunan McKenzie’nin plansız Özbekistan ziyareti kafalarda soru işareti bıraktı.

Özbekistan’ın gerek Çin’in yeni başlattığı yeni baharat yolu projesinin geçiş güzergahında bulunması gerek Afganistan’da batağa saplanan ABD için yeni çıkış yolu olmasına düşünceler arasında.

Açıklamada CENTCOM bölgesel ve küresel konuları tartışıldığı söylenirken İran, Çin ve Rusya’dan tepkiler ardarda gelmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Endonezya'dan ABD'ye ret...

Next Article

Rusya ve ABD nükleer anlaşmayı uzatmaya hazır görünüyor

Related Posts
Devamı

ABD’den Türkiye’ye düşmanca girişim! Tayvan’ı karıştıran Nancy Pelosi bu kez Ermenistan’a gidecek

Tayvan'a yaptığı ziyaretle ABD ile Çin savaşın eşiğine getiren ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi şimdi de Ermenistan'a gidecek. Skandal ziyaretin Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeniden çıkan çatışmalara denk gelmesi dikkat çekerken, Pelosi'nin bu ziyaretle Azerbaycan'a destek veren Türkiye'ye mesaj vermek istediği düşünülüyor.