Rusya ve ABD nükleer anlaşmayı uzatmaya hazır görünüyor

Rusya Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’nin nükleer savaş başlıklarının sayısını dondurma ve iki ülkenin son silah kontrol paktını…

Rusya Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’nin nükleer savaş başlıklarının sayısını dondurma ve iki ülkenin son silah kontrol paktını bir yıllığına uzatma önerisini kabul etmeye hazır olduğunu söyledi ve Washington, hızlı bir anlaşma yapmaya hazır olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Morgan Ortagus, Rusya’nın teklifini memnuniyetle karşıladı ve ABD’nin hızlı bir şekilde bir anlaşma sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

Ortagus yaptığı açıklamada, “Rusya Federasyonu’nun nükleer silahların kontrolü konusunda ilerleme kaydetme isteğini takdir ediyoruz” dedi. “Amerika Birleşik Devletleri doğrulanabilir bir anlaşmayı sonuçlandırmak için derhal toplanmaya hazır. Rusya’nın diplomatlarını da aynısını yapmaları için güçlendirmesini bekliyoruz. “dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Özbekistan'da dikkat çeken toplantı

Next Article

Endonezya, ABD'nin casus uçaklara ev sahipliği yapma talebini reddetti

Related Posts
Devamı

Yüksek rütbeli görevlilerin bile erişimi yok! ‘Trump’ın evinde nükleer silah belgeleri bulundu’

Eski ABD Başkanı Trump'ın, Florida'daki evinde FBI tarafından yapılan aramalarda bir ülkenin nükleer silahlarına dair gizli belgeler bulunduğu iddia edildi. Söz konusu belgelerin çok hassas bilgiler içerdiği ve çok iyi korundukları için birçok yüksek rütbeli ulusal güvenlik görevlisinin bile bu belgelere erişiminin olmadığı kaydedildi.