Endonezya’dan ABD’ye ret…

Endonezya’nın ABD casus uçaklarının yakıt ve iniş için izin istemesi sonrası mecliste görüşülen yasa red edildi. Konu ile…

Endonezya’nın ABD casus uçaklarının yakıt ve iniş için izin istemesi sonrası mecliste görüşülen yasa red edildi. Konu ile ilgili yetkili birisinin yaptığı açıklamada “Endonezya, ABD’nin P-8 Poseidon deniz gözetleme uçağının oraya iniş ve yakıt ikmali yapmasına izin verme önerisini reddetti.”

Yetkililer, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’nun talebi reddetmesinden önce, ABD yetkililerinin Temmuz ve Ağustos aylarında Endonezya savunma ve dışişleri bakanları ile çok sayıda “üst düzey” temas kurduğunu söyledi.

Endonezya Cumhurbaşkanı, Savunma Bakanı, ABD Dışişleri Bakanlığı basın ofisi ve Cakarta’daki ABD büyükelçiliği temsilcileri, Sputnik tarafından bildirildiği üzere yorum taleplerine yanıt vermedi.

Yetkililer, önerinin Endonezya hükümetini şaşırttığını, çünkü ülkenin dış politikada uzun süredir tarafsız olduğunu söylediler.

Endonezya, yabancı orduların orada faaliyet göstermesine asla izin vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Ulyanov: ABD'nin tehditleri, Rusya silah ticaretini etkilemez

Next Article

Özbekistan'da dikkat çeken toplantı

Related Posts
Devamı

ABD’den S-400 testi için Türkiye’ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jonathan Hoffman, "Savunma Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da teyit ettiği üzere Türkiye'nin 16 Ekim'de yaptığı S-400 hava savunma sisteminin testini en güçlü şekilde kınıyor. S-400 başka alanlardaki iş birlikleri konusunda engel olmaya devam ediyor" açıklamasını yaptı.