İsrail’den George Floyd vahşeti…

25 Mayıs’ta ABD’nin Minneapolis kentinde polisin herkesin gözü önünde boğazını diziyle sıkarak öldürdüğü George Floyd’dan aylar sonra benzer…

25 Mayıs’ta ABD’nin Minneapolis kentinde polisin herkesin gözü önünde boğazını diziyle sıkarak öldürdüğü George Floyd’dan aylar sonra benzer bir görüntü Batı Şeria’da yaşandı…

Bugün Filistinli göstericiler İşgal rejimi İsrail’in işgali altındaki Batı Şeria’da bir gösteri düzenledi. Yahudi yerleşimcileri protesto eden göstericilere işgal rejimi İsrail askeri çok sert müdahale etti.

RESMEN ÇARESİZCE ÖLÜMÜ BEKLEDİ

Çekilen görüntülerde George Floyd’a uygulanan şiddetin bir benzerinin yapıldığı görülüyor. Çevik kuvvet birimlerine bağlı olduğu tahmin edilen bir İsrail askeri yaşlı bir adamı yüzüstü yere yatırıp kelepçelerken özel korumalı dizliğiyle çaresiz adamın boğazını sıkıyor.

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki normalleşme sürecine arabulucu olan ABD heyeti dün Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmişti.

İşgal rejimi İsrail’in havayolu şirketi El Al uçağıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden ABD heyetine liderlik eden ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanı Jared Kushner, iner inmez “Filistin’in müzakere masasına gelmesi gerek.

Geçmişe takılıp kalınmamalı” yorumunu yapmıştı. Bu açıklamanın üzerinden henüz 24 saat bile geçmeden İsrail askerinin bu şiddeti uluslararası kamuoyunun ikiyüzlülüğünü gözler önüne serdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Portland itfaiyesi, Trump yanlış bir şekilde 'tüm şehrin' yandığını iddia ettikten sonra, 'KUSURSUZ DEĞİLİZ' dedi

Next Article

Polisin, Siyahilere karşı olan ölümcül vuruşları, Los Angeles’ta protestoları ateşledi

Related Posts