Polisin, Siyahilere karşı olan ölümcül vuruşları, Los Angeles’ta protestoları ateşledi

Los Angeles İlçesi Şerif yardımcıları, Pazartesi öğleden sonra Güney LA’de bir çatışma sırasında siyah bir adamı öldürdü ve…
Deputies with the Los Angeles Sheriff’s Department stand in formation during protests following the death of Dijon Kizzee on Monday, Aug. 31, 2020, in Los Angeles, Calif. (AP Photo/Christian Monterrosa)

Los Angeles İlçesi Şerif yardımcıları, Pazartesi öğleden sonra Güney LA’de bir çatışma sırasında siyah bir adamı öldürdü ve karşılaşma yerinde protestoları ateşledi.

Los Angeles Şerif Departmanı polisleri, 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü polisin ateş açmasının ardından protestolar sırasında hazır halde bekliyor.

Şerif; yerel saatle 3:15 civarında iki yardımcının “araç kodlarını ihlal ederek” bisiklete binen bir Siyahi’yi durdurmaya çalıştığını ancak ona yaklaştıklarında bisikletten inip koştuğunu söyledi.

Şerif Teğmen Brandon Dean gazetecilere yaptığı açıklamada, polislerin şüpheliyi bir blok ötede yakaladıklarını ve yaklaştıklarında, adam’ın yardımcılardan birinin yüzüne yumruk attığını ve taşıdığı kıyafetleri düşürdüğünü bildirdi.

Dean, polislerin “Adam’ın düşürdüğü giysilerin içinde siyah bir yarı otomatik tabanca olduğunu fark ettiklerini” ve o sırada her iki polisin de adamı “birkaç” kez vurduğunu söyledi. Müfettişler olay yerinden bir tabanca buldular.

Adam daha sonra olay yerinde öldü. Polis, yalnızca 30 yaşında olduğu açıklanan kişinin kimliğini tespit etmedi. Dean, polislerin hiçbirinin yaralanmadığını söyledi.

Adamın ölümü, 23 Ağustos’ta Jacob Blake’in Kenosha, Wisconsin’de polis tarafından vurulması üzerine halk protestolarının ortasında ve George Floyd’un Mayıs ayında Minneapolis’te bir memurun boynuna diz çöktükten sonra ölmesinden sonra gerçekleşti.

Polis vücut kamerası takmıyor

Dean, polislerin henüz sorgulanmadıklarını ve vücut kamerası takmadıklarını söyledi; Müfettişler, herhangi bir gözetim videosu veya ev güvenlik görüntüsü için bölgeyi tarıyor ve cep telefonu videosu olan tüm tanıkları öne çıkmaya çağırıyorlar.

Bölge Savcılığı ve Genel Müfettişlik Dairesi soruşturmaya yardımcı oluyor.

Çatışmanın ardından, eylemci bir grup, protestocuların bölgede toplanması için bir tweet attı. CNN üyesi KCBS / KCAL , Pazartesi akşamı olay yerinde yaklaşık 100 kadar göstericinin adalet talebinde bulunduğunu bildirdi.

Bir protestocu, KCBS / KCAL’e “Burada daha kaç kez toplanıp kardeşlerimizin yasını tutmamız gerekiyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

İsrail'den George Floyd vahşeti...

Next Article

Joe Biden : İsrail ile ülkemizin ruhu git gide birleşiyor

Related Posts