Pazar, Temmuz 21, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Polisin, Siyahilere karşı olan ölümcül vuruşları, Los Angeles’ta protestoları ateşledi

Los Angeles İlçesi Şerif yardımcıları, Pazartesi öğleden sonra Güney LA’de bir çatışma sırasında siyah bir adamı öldürdü ve karşılaşma yerinde protestoları ateşledi.

Los Angeles Şerif Departmanı polisleri, 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü polisin ateş açmasının ardından protestolar sırasında hazır halde bekliyor.

Şerif; yerel saatle 3:15 civarında iki yardımcının “araç kodlarını ihlal ederek” bisiklete binen bir Siyahi’yi durdurmaya çalıştığını ancak ona yaklaştıklarında bisikletten inip koştuğunu söyledi.

Şerif Teğmen Brandon Dean gazetecilere yaptığı açıklamada, polislerin şüpheliyi bir blok ötede yakaladıklarını ve yaklaştıklarında, adam’ın yardımcılardan birinin yüzüne yumruk attığını ve taşıdığı kıyafetleri düşürdüğünü bildirdi.

Dean, polislerin “Adam’ın düşürdüğü giysilerin içinde siyah bir yarı otomatik tabanca olduğunu fark ettiklerini” ve o sırada her iki polisin de adamı “birkaç” kez vurduğunu söyledi. Müfettişler olay yerinden bir tabanca buldular.

Adam daha sonra olay yerinde öldü. Polis, yalnızca 30 yaşında olduğu açıklanan kişinin kimliğini tespit etmedi. Dean, polislerin hiçbirinin yaralanmadığını söyledi.

Adamın ölümü, 23 Ağustos’ta Jacob Blake’in Kenosha, Wisconsin’de polis tarafından vurulması üzerine halk protestolarının ortasında ve George Floyd’un Mayıs ayında Minneapolis’te bir memurun boynuna diz çöktükten sonra ölmesinden sonra gerçekleşti.

Polis vücut kamerası takmıyor

Dean, polislerin henüz sorgulanmadıklarını ve vücut kamerası takmadıklarını söyledi; Müfettişler, herhangi bir gözetim videosu veya ev güvenlik görüntüsü için bölgeyi tarıyor ve cep telefonu videosu olan tüm tanıkları öne çıkmaya çağırıyorlar.

Bölge Savcılığı ve Genel Müfettişlik Dairesi soruşturmaya yardımcı oluyor.

Çatışmanın ardından, eylemci bir grup, protestocuların bölgede toplanması için bir tweet attı. CNN üyesi KCBS / KCAL , Pazartesi akşamı olay yerinde yaklaşık 100 kadar göstericinin adalet talebinde bulunduğunu bildirdi.

Bir protestocu, KCBS / KCAL’e “Burada daha kaç kez toplanıp kardeşlerimizin yasını tutmamız gerekiyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar