Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Portland itfaiyesi, Trump yanlış bir şekilde ‘tüm şehrin’ yandığını iddia ettikten sonra, ‘KUSURSUZ DEĞİLİZ’ dedi

Portland’ın itfaiye teşkilatının Başkan Donald Trump’a bir mesajı var : ‘Tüm şehir yanmıyor.’

Pazartesi günkü bir basın toplantısında Trump , Portland’daki protestoların “Tüm şehir her zaman alevler içinde kalacak kadar zarar verdiğini” iddia etti.

Önce Gerçekler : Bu gerçeğe yakın bile değil .

Portland Yangın & Kurtarma sözcüsü Teğmen Rich Chatman Pazartesi gecesi CNN’e gönderdiği kısa mesajda “PORTLAND’DA KUSURSUZ DEĞİLİZ,” dedi. “Yangın içeren çok izole bir gösteri var ve bunların hiçbiri birden fazla itfaiye aracına ihtiyaç duyulacak kadar önemli değil.” dedi.

George Floyd’un, Minneapolis polisinin gözaltında öldürülmesinin ardından patlak veren Mayıs sonundan bu yana her gece Portland’da protestolar oluyor. Bazıları vandalizm ve şiddete sahipti.

Chatman, protestoların “hemen hemen her gecesi’nde” yangın çıktığını söyledi. Ancak yangınların çoğunun “Çöp kutularının veya çöp tenekelerinin içinde ve herhangi bir yapıdan uzakta” içerik barındırdığını söyledi. Ayrıca “bir yangını başlatmaya yönelik doğrudan teşebbüsleri içeren bir avuç olay” yaşandığını söyledi ama endişe verici olduğunu belirtti “Tekrar vurgulamak isterim: bu küçük bir gösterici grubu.” diye ekledi.

Her şeye rağmen, Trump’ın “tüm şehir” hakkındaki çılgınca iddiası yanlıştı. Portland’da sahada haber yapan eski bir FBI denetleme özel ajanı olan CNN yasa uygulama muhabiri Josh Campbell , bunun “% 100 düz bir yalan” olduğunu tweetledi .

Campbell, Pazartesi günü Starbucks’a gittiğini, bir alışveriş merkezinde alışveriş yaptığını, yemek kamyonunda yemek yediğini ve şehir merkezindeki otelinin önünden geçen bir bisiklet turunu izlediğini söyledi. Portland sakinleri Campbell’ın Trump’ın iddiasıyla ilgili tweet’ine şehirdeki sakin sahneleri gösteren fotoğraflarla yanıt verdi .

Trump, seçmenlerini Demokrat rakibi Joe Biden’in radikal olduğuna ikna etmeye çalışırken, Demokrat belediye başkanları tarafından yönetilen şehirleri tehlikeli olarak tasvir etmek için büyük bir çaba gösterdi.

İç Güvenlik Sekreteri Vekili Chad Wolf Pazartesi günkü bir mektupta Portland Belediye Başkanı Ted Wheeler’a sert bir uyarıda bulunarak, huzursuzluk devam ederse federal hükümetin “Amerikan vatandaşlarımızı korumaktan başka seçeneği kalmayacağını” söyledi. Wolf, şehirdeki kanunsuzluğun korkunç bir resmini çizerek, “İşyerleri kapalıdır ve Portlandlılar, kenti sonu gelmeksizin saran günlük şiddet nedeniyle rehin kalmaktalar.” dedi.

Trump, Portland hakkında başka bir yanlış iddiada bulundu ve Pazartesi gecesi yayınlanan bir Fox News röportajında ​​ilginç bir iddia ortaya attı ve ayrıntıya girmeden, sunucu Laura Ingraham’a “Portland onlardır yıldır yanıyor” dedi.

Chatman buna “gülünç” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar