İsrail ile ABD arasında yeni savunma anlaşması imzalandı…

Al-Masdar’ın haberine göre; perşembe günü İsrail’de yapılan ABD- İsrail ortak savunma planlama toplantısında bir çok konu ele alındı.…

Al-Masdar’ın haberine göre; perşembe günü İsrail’de yapılan ABD- İsrail ortak savunma planlama toplantısında bir çok konu ele alındı.

Yeni savunma anlaşması gereğince;

İsrail kendini savunma amacında iken ABD’nin bölgede bulunan THAAD savunma füzelerini kullanabilecek. THAAD füzeleri orta ve yüksek menzilli füzeleri durdurma kapasitesine sahip anti-balistik füze sistemidir. İsrail’de şuan hazırda bulunan ABD’ye ait THAAD füzeleri bir çatışma ve savaş durumunda Siyonist Rejim Devletinin güvenliği için kullanılabilinecek.

Öteki taraftan Hizbullah’ın intikam çağrısı sonrası güvenlik uygulamalarını üst düzeye çıkaran Siyonist devletin bu anlaşmayı imzalaması şu soruyu sorduruyor Hizbullah’ın elinde uzun menzilli füzelerin olduğu mu düşünülüyor.

ayrıca ABD ve Siyonist Devlet arasında her yıl bu toplantının yapılacağı belirtildi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Rusya: ABD Casus Uçağına Engelleme

Next Article

Trump'ın seçimi erteleme önerisi oldukça sakıncalı

Related Posts
Devamı

Marshall planı nedir, amacı neydi?

II.Dünya Savaşının en çok konuşulan eylem planlarından olan "Marshall Planı" 5 Haziran 1947 günü Harvard Üniversitesi'nde bir nutuk ile açıklanmıştır. Planın en önemli maddeleri ise; "Avrupa ülkeleri her şeyden önce kendi aralarında bir ekonomik iş birliğine girişmeliler ve birbirlerinin eksikliklerini kendileri tamamlamalılar, bu genel iş birliği sonunda bir açık ortaya çıktığında Amerika, bu açığın kapatılması için yardım etmeli. Bunun için de önce bir iş birliği programı yapmalılar." şeklinde sıralanmıştır. TARİHTE BUGÜN