Rusya: ABD Casus Uçağına Engelleme

Rusya Karadeniz’de son 24 saate ABD’ye ait casus uçağını 2 kez engellediklerini duyurdu. Su-27 savaş uçakları tarafından püskürtülen…

Rusya Karadeniz’de son 24 saate ABD’ye ait casus uçağını 2 kez engellediklerini duyurdu. Su-27 savaş uçakları tarafından püskürtülen casus uçaklarının nereden kalkış yaptıkları ve ne için bölgede oldukları bilinmiyor.

Ukrayna’nın NATO’ya girmesinin konuşulduğu günlerde özellikle Karadeniz’de hakimiyetini kaybetmek istemeyen Rusya’nın bölgede ki hava savunmasını artırdığı biliniyor.

Kırım’ın önemi bir kez daha anlaşılıyor.

Karadeniz’in en önemli ticari ve askeri limanlarının bulunduğu Kırım yarım adasının Rusya için önemi bir kez daha öne çıkıyor. Kırımı ilhak eden Rusya hem Kırım özerk bölgesinde hemde Soçi şehrinde ki askeri varlığını son zamanlarda artırmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Malcolm X kimdir?

Next Article

İsrail ile ABD arasında yeni savunma anlaşması imzalandı...

Related Posts
Devamı

Obama’dan yıllar sonra gelen Türkiye sözleri: Başkan olarak ilk yurt dışı turumda İstanbul’u ziyaret ettim ve bu harikaydı

Eski ABD Başkanı Barack Obama, Başkan olarak ilk yurt dışı turunda Türkiye'yi ziyaret etmesine ilişkin, "Her şey harikaydı. Olağanüstü insanların olduğu olağanüstü bir ülke. Belki de İstanbul'da yaptığım en anlamlı şey inanılmaz genç insanlarla tanışmış olmaktı" dedi. Sultanahmet Camii'nin de dünyanın en özel tarihi mekanlarından biri olduğunu belirten Obama, "Sizi şaşkına çeviren geçmiş, bugün ve gelecek arasında bağlantı kurmanızı sağlıyor" yorumunda bulundu.