Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

İslam Devrimi Lideri Ayetullah’ın savunma danışmanı Seyid Ali Hamaney, ABD’nin İran’a yönelik herhangi bir saldırı eylemine “kesin” bir yanıt verileceği konusunda uyardı.

Tuğgeneral Hossein Dehqan Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bölgedeki gerici devletleri Siyonist rejime yardım etmek için seferber etmek, Filistin’in davasını yok etmeyecek” dedi.

Normalleşme, Arap ve Müslüman milletlerin gazabını artıracak ancak anlaşmaların arkasındakilerin pişmanlığını artıracak.

General, “ABD, derslerini İran’ın Kutsal Savunmasından öğrendi,” diyen general, Amerikalıların yeni bir İran karşıtı ittifak oluşturmaya ve yeni bir aptallık eylemi gerçekleştirmeye çalışırsa, “kesin” bir yanıt alacaklarını uyardı.

Geçen yıl Washington, bazı müttefikleri bile ittifaka katılmayı reddettiği için ABD’nin beklediği desteği almayan İran karşıtı bir askeri koalisyona destek toplamak için bir misyon başlattı. 

İran, ABD’nin İslam Cumhuriyeti’ne karşı böyle bir koalisyon kurma girişimlerine karşı, bu tür önlemlerin başarısız olmaya mahkum olduğunu söyleyerek uyarıda bulundu.

Tahran da defalarca ABD ile savaş istemediğinin, ancak bölgedeki çıkarlarını savunmaya hazır olduğunun altını çizdi.

“ABD başkanına aslanın kuyruğuyla oynamamasını söylüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar