İran Dışişleri Bakanı Tahran’ın ABD ile tüm tutukluları değiştirmeye hazır olduğunu söyledi

İran dış işleri bakanı Zarif; İran’nın ABD ile tutuklu iadesi yapmaya hazır olduğunu söyledi. 4 ay önce ABD’de…

İran dış işleri bakanı Zarif; İran’nın ABD ile tutuklu iadesi yapmaya hazır olduğunu söyledi. 4 ay önce ABD’de tutuklu bulunan İran’lı fizikçi Mecit Tahirin serbest kalmasının sonrası benzer bir açıklamada daha bulunan Zarif açıklmasını yeniledi.

ABD uluslar arası hukuku çiğneyerek insanları özgürlüklerinden alı koyuyor ve bunu meşrulaştırmak için uluslar arası mahkemeleri baskı altında tutuyor. İran elinde ki ABD’li tutukluları serbest bırakmaya hazır. Aynı olumlu tutumu ABD’nin de sergilemesini bekliyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Trump daha önce katıldığı bazı Amerikalı Yahudi kuruluşların etkinliklerinde de destek talebini dile getirmişti (Reuters)

"Kaybedersem İsrail'in başı büyük belada" diyen Trump, Amerikalı Yahudileri üstü kapalı tehdit etti

Next Article
ABD’nin Özel Temsilcisi James Jeffrey Irak’ta

ABD’nin Özel Temsilcisi James Jeffrey Irak’ta

Related Posts
Devamı

Rusya lideri Putin’in en yakınlarından olan Dugin’in kızı öldürülmüştü! Bombalı saldırıyı üstlenip savaş ilan ettiler

Siyaset bilimci Aleksadr Dugin'in kızı Darya Dugina içinde bulunduğu otomobilin infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdi. Bombalı saldırıdaki asıl hedefin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in akıl hocası olarak kabul edilen Aleksadr Dugin olduğu öne sürüldü. Suikastı üslenen Ulusal Cumhuriyet Ordusu (Natsionalnaya Respublikanskaya Armiya), savaş destekçilerine ve Putin'e savaş açtıklarını ilan etti.