“Irak’taki roketli saldırıların arkasındaki el, ABD Büyükelçiliğidir”

Irak Haşdi Şabi Teşkilatı’na bağlı Seyyidüş-Şüheda Tugayları, Irak’taki roketli saldırıların arkasında ABD Büyükelçiliğinin olduğunu bildirdi.

Irak Seyyidüş-Şüheda Tugayları Sözcüsü Kazım el Fertusi bugün Şafak News’a yaptığı açıklamada, ABD’nin Irak Büyükelçiliği’nin kendi kiralık unsurları üzerinden roketli saldırıların arkasında olduğunu gösteren kanıtların mevcut olduğunu söyledi.

El Fertusi, ABD’nin Irak’ın güvenliğini bozmak ve kamuoyunu etkilemek peşinde olduğunu belirtti.

Sözcü, ABD’nin bu tür operasyonlarla, Haşdi Şabi ve direniş gruplarının merkezlerini geçmişteki gibi hedef almaya çalıştığını ifade etti.

El Fertusi, ABD’ye bağlı unsurların son roketli saldırısında Bağdat’ın Rızvaniye bölgesinde bir evin hedef alındığını, bu saldırıda 7 sivilin yaralandığını aktardı.

Bu arada Irak Ordusu Ortak Harekat Komutanlığı Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Bağdat’ın merkezinde ABD büyükelçiliği yakınlarındaki Caderiye ticaret-yerleşim bölgesine iki roketin isabet ettiğini, ancak saldırının can kaybına yol açmadığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Amerika’nın Tel aviv Büyükelçisi:Biden’in zaferi İsrail için yıkıcı olur

Next Article

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'da Japonya'da!

Related Posts
Devamı

ABD, Afganistan’la olan diplomatik ilişkileri beklemeye aldı: Faaliyetlerimizi Doha’ya taşıdık

ABD, 20 yıl sonunda dün akşam tamamen Afganistan'dan çekildi. Taliban son uçak havalandığında kutlamalara başlarken ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bugünden itibaren Kabil'deki diplomatik varlıklarını askıya aldıklarını ve faaliyetlerini Katar'ın başkenti Doha'ya taşıdıklarını belirti. Türkiye ve Katar'ın da bulunduğu ülkelerdeki mevkidaşları ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini aktaran Blinken, "Türkiye'ye çabalarından dolayı müteşekkiriz." ifadelerini kullandı.