Amerika’nın Tel aviv Büyükelçisi:Biden’in zaferi İsrail için yıkıcı olur

Amerika’nın Tel aviv Büyükelçisi David Feridman, ABD 2020 başkanlık seçimlerinde demokrat aday Joe Biden’ın zafer kazanması İran’ın lehine, İsrail ve Fars körfezindeki Arap ülkelerinin zararına olacağını iddia etti.

BAE medyasında çıkan habere göre Ferdman şu iddiada bulundu:

Demokrat aday Joe Biden’in ABD başkanlık seçimlerini kazanması, Amerika’nın İran konusunda siyasetinin değişmesi anlamına gelir, öyle ki bu politikada yaşanacak değişikliklerden İsrail ve Fars körfezi ülkeleri zararlı çıkar.

Feridman açıklamasının devamında ayrıca şöyle diyor:

Bilindiği üzere Biden, İran ile müzakere ederek anlaşmaya varan Barack Obama kabinesinin üyesiydi. Ancak Donald Trump bu anlaşmayı ABD tarihinin en berbat uluslararası anlaşması adlandırdı ve ben Trump’la aynı görüşü paylaşıyorum.

Feridman şöyle ekledi:

Eğer Biden zafer kazanırsa, bence İsrail, S. Arabistan, BAE, Bahreyn, Katar ve Kuveyt için kötü olacak bir siyasi değişikliğe şahit oluruz.

Feridman’ın bu kaygısı, ABD Başkanı Donald Trump geçenlerde korsan İsrail ile BAE ve Bahreyn arasında normalleşme anlaşmasına öncülük ederek bu durumdan seçim kampanyasında yararlandığı bir sırada gündeme geliyor. Feridman, Biden kazandığı takdirde söz konusu normalleşme süreci de kırılgan hale geleceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Antivirüs yazılımcısı John McAfee gözaltında

Next Article

"Irak'taki roketli saldırıların arkasındaki el, ABD Büyükelçiliğidir"

Related Posts