Irak’ta yerel bir direniş hareketi kuruldu: Saraya El-Muntakim

Irak’ta ABD askeri unsurlarına karşı yeni bir yerel direniş hareketi kuruldu. Kendilerine Saraya El-Muntakim (İntikam Tugayları) adı veren…
Irak’ta ABD askeri unsurlarına karşı yeni bir yerel direniş hareketi kuruldu. Kendilerine Saraya El-Muntakim (İntikam Tugayları) adı veren grup bildirisinde, ABD üsleri ve konvoylarına yönelik operasyon yapacaklarını ilan ettiler.
İran Kudüs Gücü General Kasım Süleymani ve Haşdı Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’ye yapılan süikasttan sonra, Irak’ta farklı bölgelerde kurulan direniş hareketi sayısı 10’u geçti.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Siz Allah’ın (davasına) yardım ederseniz, O da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit tutar.
( 47 – MUHAMMED 38/7. Ayet )
Biz, Allah’ın düşmanları olan Amerika ve yardımcıları tarafından gasp edilen topraklarımızı korumakla yükümlü, nefret dolu bir Mücahid grubuyuz. Ey şehitlerin efendisinin destekçileri, Müslümanların topraklarını savunmak için, intikamcı Suriye’nin oluşumunu size duyuruyoruz. Şeytan yok edildi, fareleri parçalandı ve sütunları yakıldı. Zafer sadece Allah’tan gelir.

Saraya El- Muntakim’in ilanından bir süre sonra Direnişin Askeleri medyası Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah’ın bir videosunu yayınladı.

Savaştan korkmuyoruz… Ve onunla yüzleşmekten çekinmeyiz ve bunun bize empoze edilecekse yüzleşeceğiz ve İnşaAllah onu kazanacağız.
Düşman hesaplamada hata yapmasın, psikolojik savaş tarzında konuşmuyorum, abartmıyorum … Aksine sahada ifade ettiğimiz gerçeği söylüyorum.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Joe Biden

Demokrat başkan adayı Biden'dan bir gaf daha: Ampulü bir siyahi icat etti

Next Article
Floyd'un ölümünün ardından neredeyse 1 yıl geçtiğine işaret eden Biden, polislerin siyahlara karşı ırkçılığına yönelik Kongrenin artık bir adım atmasının zamanının geldiğini vurguladı. George Floyd'un ölümü Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde, siyah Amerikalı 46 yaşındaki George Floyd, 25 Mayıs 2020'de dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alındığı sırada, 44 yaşındaki polis memuru Derek Chauvin'in 9 dakika 29 saniye boyunca diziyle boynuna bastırması nedeniyle dakikalarca 'nefes alamıyorum' diye yalvarmıştı. Floyd olay yerine gelen acil sağlık ekiplerince kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtilmiş, olayla ilgili görüntüler ülkede siyahlara yönelik polis şiddeti tartışmalarını alevlendirmiş ve şiddetli protestolara neden olmuştu. Floyd’un ölümüne neden olmakla suçlanan Chauvin, olaydan 4 gün sonra gözaltına alınmış, hakkında 2 ve 3. dereceden cinayet ve 2. Dereceden adam öldürme suçlamalarıyla dava açılarak tutuklanmıştı. Chauvin, 29 Mayıs 2020'den beri tutuklu bulunduğu Oak Park Heights'teki hapishaneden 10 Temmuz 2020'de, 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmıştı. Floyd'un ölümünde kusurlu bulunan diğer 3 polis memuru da daha önce 750 bin dolar tutarındaki kefalet bedelini ödemeleri üzerine tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmişti.

Joe Biden, İran'a yönelik politikasını açıkladı

Related Posts