Irak’ta ABD konvoyuna saldırı

Irak’ta ABD öncülüğündeki koalisyona ait bir askeri konvoya bombalı saldırı düzenlendiği bildirildi.

Irak medyasının güvenlik kaynaklarından aktardığı bilgiye göre, Irak’ın güneyindeki Basa kasabası yakınında uluslararası koalisyon güçlerine ait bir askeri konvoyda patlama meydana geldi.

Kaynaklar, Nasıriye’nin batısında yer alan kasabanın yakınındaki karayolu üzerinde koalisyona ait bir lojistik destek konvoyunun el yapımı patlayıcıyla hedef alındığı bilgisini paylaştı.

Konvoyda bulunan bir askeri aracın yandığı, olayda ölen ya da yaralananların olmadığını aktarıldı.

Uluslararası koalisyon konvoyuna saldırılar arttı

Önceki gün de Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde koalisyon güçlerine bağlı konvoyun geçişi sırasında yola yerleştirilen patlayıcı infilak etmişti.

Saldırı sonucu araçlardan birinde bulunan konteynerin alev aldığı belirtilmişti.

Bağdat’ın Taci bölgesinde ABD askeri üssü bulunuyor.

Saldırıları İran’a yakın milisler mi düzenliyor?

Ülkenin güneyinde daha önce de iki kez koalisyon güçlerine bağlı yük araçlarına saldırı düzenlenerek bu araçlar ateşe verilmişti.

Irak’ta son dönemde koalisyon güçlerine yönelik dikkati çeken saldırıların arkasında kimlerin olduğu açıklanmasa da İran’a yakın silahlı milis yapıların bu tür eylemlere giriştiği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Suriye'de ABD ve YPG'den ortak askeri operasyon

Next Article

Amerika, Irak ve Suriye'den asker çekecek

Related Posts
Devamı

ABD, 150 kişilik kargo uçağına 640 Afgan’ı alarak Uganda’ya bıraktı

Taliban'ın Afganistan yönetimine el koymasının ardından ülkeden kaçmak isteyenler havalimanına koşmuş, kalkan uçaklara binebilmek için adeta ölüm ile burun buruna gelmişti. 640 Afgan vatandaşının ABD'ye ait 150 kişilik kargo uçağında seyahat ettiği fotoğraf karesi ise dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Rusya, kargo uçağının Afganları Uganda'ya götürdüğünü öne sürdü.
Devamı

ABD Başkanı seçilen Joe Biden’in hayatı dram çıktı! Yıllar önce eşi ve çocuklarının ölümüyle sarsıldı

ABD'den gelen seçim sonuçlarına göre Demokratların adayı olan Joe Biden Amerika'nın 46. Başkanı oldu. Aynı zamanda Amerikan tarihinin en genç senatörü de olan Biden'ın hayatı trajedilerle dolu. İki çocuğunun ve eşinin ölümünü gören Demokrat Başkan, 1988'de aday olduğu başkanlık yarışını 32 yıl sonra kazanmış oldu.