Suriye’de ABD ve YPG’den ortak askeri operasyon

Suriye’nin doğusunda ABD ve YPG güçlerinin ortak askeri operasyon gerçekleştirdiği bildirildi.

Suriye’nin doğusunda ABD ve YPG güçlerinin ortak askeri operasyon gerçekleştirdiği bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ABD güçleri ile PKK’nın Suriye yapılanması olan YPG unsurları Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde ortak bir indirme operasyonu gerçekleştirdi.

Deyrizor’un kuzeydoğusundaki El Keser köyüne yönelik öğle saatlerinde gerçekleşen ABD-YPG indirme operasyonunda IŞİD ile bağlantısı olduğu iddia edilen kişiler gözaltına alındı.

Suriye’nin kuzeyinde YPG’nin kontrolündeki bölgelerde son dönemde artan suikastler sonrası ABD ile YPG güçlerinin bölgedeki askeri operasyonlarını artırdığı ifade ediliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Amerika Başkanlık seçimlerinde hangi aday önde?

Next Article

Irak’ta ABD konvoyuna saldırı

Related Posts
Devamı

Trump’ın “aşıyla ilgili müjdenin kasıtlı olarak geciktirildiği” iddiasına korona aşısını bulan Türk profesörden yanıt: Biz siyaset yapmıyoruz

Koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, aşının başarısının bilerek kaybettiği seçimden sonra verildiğini öne süren ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerine karşılık, "Biz siyaset yapmıyoruz. Tıbbi araştırmalar hiçbir zaman politize edilmemeli. Aşı virüsün başını ezecek" dedi.
Devamı

Washington’da Kaşıkçı Protestosu

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün 3. yılı dolayısıyla ABD Kongresi önünde ve Washington D.C. Suudi Arabistan Büyükelçiliği önünde düzenlenen anma töreninde Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ABD Başkanı Joe Biden'a cinayetin faillerini cezalandırmak için verdiği sözü tutma çağrısı yaptı.