Hillary Clinton’a ‘Libya’yı yok etmekten’ dava açacak

Muammer Kaddafi’nin kuzeni Hillary Clinton’a ‘Libya’yı yok etmekten’ dava açacağını duyurdu. Libya Ulusal Mücadele Cephesi’nin siyasi yetkilisi Ahmed…

Muammer Kaddafi’nin kuzeni Hillary Clinton’a ‘Libya’yı yok etmekten’ dava açacağını duyurdu. Libya Ulusal Mücadele Cephesi’nin siyasi yetkilisi Ahmed Gaddaf el-Dam, eski ABD başkan adayı Hillary Clinton’a bölgedeki yıkımı yaymak ve terörü desteklemek suçlamasıyla dava açmak için ilk adımları pazartesi günü atacak.

Libya cumhurbaşkanı Albay Muammer Kaddafi’nin kuzeni, Sputnik ile yaptığı özel röportajda hukuk ekibini eski ABD Dışişleri Bakanı’na dava açmakla görevlendirdiğini söyledi.

Hillary Clinton, NATO’nun 2011’de Libya İç Savaşı’nda görüştüğü ABD Başkanı Barack Obama’nın dışişleri bakanıydı.

Libya cumhur başkanı Albay Muammer Kaddafi 2011 yılında başkenti olan Trablus’tan çekilmiş, NATO ve ABD’nin desteklediği çeteler tarafından katledilmişti.

Kaddafi’nin kuzeni Clinton’a karşı gerekli dosyaları ve evrakları mahkemeye sunacağını belirtirken daha fazla konuşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump’ın Koronavirüs’e yakalandığını duyunca kendini aç bırakan adam hayatını kaybetti

Next Article

Trump; "seçimi kazanırsam Tahranla görüşmeler tekrar başlar"

Related Posts
Devamı

Pompeo’nun Fars Körfezi Güney Kıyısına Seri Ziyaretleri Ne Anlama Geliyor?

Amerika her daim stratejik Fars Körfezi bölgesindeki varlığını devam ettirmek için mazeretler uydurmuş ve İranofobiyi de geliştirmeye çalışmıştır. Washington'un hedefi Fars Körfezinin güney kıyısında yer alan ülkeleri kendine bağımlılığını arttırmak ve bu ülkelerin Siyonist Rejim İsrail ile ilişkilerini normalleştirmektir. Bu doğrultuda Amerika dışişleri bakanı Pompeo bölgesel ziyaretlerinin ardından Çarşamba günü BAE gitti.