Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Georgia eyaleti, yüksek katılım beklenen sorunsuz bir seçim umuyor

Seçmenlerin saatlerce oy pusulalarını kullanmak için bekleyen viral fotoğraflarının ortaya çıktığı zorlu bir ön seçimin ardından, Georgia seçim yetkilileri, o zamandan beri atılan adımların Salı gününün daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacağını umuyor.

Eyalet genelinde sandık yerleri eklendi, yeni sandık çalışanları işe alındı ​​ve eğitildi ve rekor sayıda kişi, Seçim Günü’ne kadar geçen haftalarda şahsen veya devamsızlık ile oy kullandı. Ancak koronavirüs salgını şiddetlenmeye devam ediyor ve seçmen coşkusunun katılımı artırması bekleniyor.

Eyaletin en üst düzey seçim yetkilisi Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger defalarca 5,5 milyona varan seçmenin toplam katılımını beklediğini söyledi. Bu da 2016 seçimlerinde 4,1 milyon seçmenden yaklaşık% 34 artış olacak.

Raffensperger pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, “Seçimimden beri üzerinde çalıştığımız amacım, her Georgia seçmeni için posta kodundan bağımsız olarak sorunsuz, güvenli, sorumlu ve mantıklı bir oylama deneyimi sağlamaktır” dedi.

Eyaletin üç haftalık erken oylama döneminde yaklaşık 2,7 milyon seçmen rekor oy kullandı. Pazartesi sabahına kadar 1,2 milyon oy pusulası daha alınmış ve kabul edilmişti.

Ekipman sorunları, koronavirüsle ilgili anket çalışanı kıtlığı ve oy kullanma yerlerinin birleştirilmesi de dahil olmak üzere Haziran ayındaki ilk seçim sırasında uzun kuyruklara katkıda bulunan faktörler vardı. Seçmenler ayrıca geçen ay yapılan erken oylama sırasında saatlerce sıraya girdi ve bazıları oy vermek için sekiz saatten fazla bekledi.

Birincil seçim , devletin geçen yıl Dominion Oylama Sistemleri’nden 100 milyon dolardan fazla satın aldığı yeni seçim sisteminde yapılan ilk eyalet çapında seçimdi . Sistem, seçmenlerin tarayıcılara yerleştirmeleri için kağıt oy pusulaları basan, oyları kaydetmek ve saymak için bir barkod okuyan dokunmatik ekranlı oylama makinelerini içerir.

Koronavirüs salgını, yeni sistemle ilgili eğitimi karmaşık hale getirdi ve birçok deneyimli anket çalışanı, virüse maruz kalma korkusuyla birincilden önce ayrıldı. O zamandan beri, binlerce yeni anket çalışanı işe alındı ​​ve eğitildi ve seçim yetkilileri, ortaya çıkan herhangi bir ekipman sorununu gidermek için bir teknisyen ordusu hazırlamayı planlıyor.

Raffensperger, ofisinin ön seçimden sonra eyaletteki bölgeler için bekleme sürelerini ve check-in saatlerini, kayıtlı seçmen sayısı, katılım ve ekipman dağılımıyla birlikte gözden geçirdiğini söyledi. Ardından eyaletlerde, bazı yerlere daha fazla oylama ekipmanı eklemelerini veya bölgeleri bölmelerini tavsiye ettiler. Bunun, genel seçimler için yüzlerce yeni sandık yeri ile sonuçlandığını söyledi.

Seçim direktörü Rick Barron’a göre Fulton County tek başına 91 sandık yeri ekleyerek ön seçim için 164’ten genel seçimlerde 255’e çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar