Trump: ABD yüksek mahkemesine gideceğiz, sayımın durmasını istiyoruz

ABD Başkanı Donald Trump, seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasının ardından kameralar karşısına geçti. Zaferini ilan eden Trump, “Bu ülkenin iyiliği için hukukun düzgünce ilerlemesini istiyoruz. ABD yüksek mahkemesine gideceğiz. Sayımın durmasını istiyoruz” dedi.

ABD’de gerçekleşen 56. başkanlık seçiminde son durumda Biden 238, Trump ise 213 delegeye ulaştı. 270 delegeye ulaşan aday ise ABD’nin yeni başkanı olacak.Trump’ın açıklamalarından satır başları:”Öncelikle eşime, aileme, Başkan Yardımcısı Pence’e ve ekibime teşekkür ediyorum. Gelen sonuçlar çok güzel. Büyük bir kutlamaya hazırlanıyor her şey için hazırdık. Çünkü çok ciddi bir farkla kazanıyoruz şu anda. Neredeyse 690 bin kişi farkla öndeyiz.

“SEÇİME KATILIM İNANILMAZDI”Bu ülkenin vatandaşları inanılmaz bir şekilde sandığa gitti. Seçimlere katılım çok yüksek, bunun bir benzeri yok. Florida’da kazanmayı beklemiyorduk. Orayı da kazandık. Ohio’yu, Texas’ı kazandık. Georgia’ya da açılmamış yüzde 7’lik oy kaldığına göre bizi yakalamaları asla mümkün değil. Arizona’da çok imkan var. Orada da bizim için zafer olacağını söyleyenler var.”BAŞKANINIZ BİZ OLACAĞIZ”Ama en önemlisi Pensilvanya’yı çok büyük farkla kazanıyoruz şu anda. 600 bin oy fark var. Bunlar başa baş bile değil. Yani zaten oyların yüzde 64’ü sayılmış durumda, bizi yakalamalarına imkan yok. Michigan ve Wisconsin’de de biz kazanıyoruz. Teksas Valisi beni aradı ve kutladı. Büyük olasılıkla başkanınız biz olacağız.”BU SEÇİMİ KAZANDIK”Kazanamayacaklarını biliyorlardı. Bir anda her şey durduruldu. Bu Amerikan halkına yapılan bir ihanettir. Ama şunu söyleyebilirim ki biz bu seçimi kazandık, bizi yakalamaları imkansız.”YÜKSEK MAHKEMEYE GİDECEĞİZ”ABD yüce mahkemesinden artık oy vermelerin durdurulmasını istiyoruz. Artık sabahın dördünde açılmamış oylar çıktı denmesini istemiyoruz. Benim için çok üzücü bir an. O yüzden şimdi hedefimiz, seçimin bu ülkenin iyiliği için hukukun düzgünce ilerlemesi. ABD yüksek mahkemesine gideceğiz. Sayımın durmasını istiyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Georgia eyaleti, yüksek katılım beklenen sorunsuz bir seçim umuyor

Next Article

Amerikan iç savaşı ve 'Great Reset' darbesi / Hüseyin Vodinalı yazdı

Related Posts
Devamı

ABD, 2 savaş gemisini haftaya Karadeniz’e gönderiyor! Geçiş için Türkiye’ye bildirim yapıldı

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken iki ülke ayrılıkçı Donbas bölgesinin sınırlarına askeri yığınak yapmaya devam ediyor. ABD ise 2 savaş gemisini haftaya Karadeniz'e gönderme kararı aldı. Geçiş için Türkiye'ye bildirim yapıldı. Dışişleri Bakanlığı ise bildirimin 15 gün önce yapıldığını, gemilerin 4 Mayıs'a kadar Karadeniz'de bulunacağını açıkladı.