Ulyanov: ABD’nin tehditleri, Rusya silah ticaretini etkilemez

Rusya’nın Viyana’daki uluslararası kuruluşlardaki daimi temsilcisi Mihail Ulyanov Amerika’nın diğer ülkeleri İran’la silah ticareti yapması durumunda yaptırım uygulamakla tehdit etmesinin Rusya için önemsiz olduğunu belirtti.

Rusya’nın Viyana’daki uluslararası kuruluşlardaki daimi temsilcisi Mihail Ulyanov Amerika’nın başka ülkeleri İran’la silah ticareti yapması durumunda yaptırım uygulamakla tehdit etmesinin Moskova için herhangi bir önemi olmadığını belirtti.

Rusya’nın uluslararası kuruluşlardaki daimi temsilcisi Mihail Ulyanov ülkesinin İran başta olmak üzere diğer ülkelerle silah ticaretindeki yol haritasının Amerika’nın tehditlerinden etkilemeyeceğini ve Moskova’nın Washington’un yaptırımlarına önem vermediğini belirtti.

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo geçen pazar günü Birleşmiş Milletler Güvenlik konseyinin İran’a karşı silah ambargosunun süresinin dolmasıyla birlikte başka ülkeler, şahıslar ve kuruluşların İran’la silah ticaretinde bulunması durumunda yaptırıma maruz kalacakları tehdidinde bulunmuştu.

Bilindiği üzere uluslararası Bercam nükleer anlaşması ve BM güvenlik konseyinin 2231 sayılı kararnamesi uyarınca geçen 18 Ekim tarihinden itibaren İran’a karşı silah ambargosu kalkmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump, "ilk telefon İran'dan gelecek" iddiasını yineledi

Next Article

Endonezya'dan ABD'ye ret...

Related Posts
Devamı

Yüksek rütbeli görevlilerin bile erişimi yok! ‘Trump’ın evinde nükleer silah belgeleri bulundu’

Eski ABD Başkanı Trump'ın, Florida'daki evinde FBI tarafından yapılan aramalarda bir ülkenin nükleer silahlarına dair gizli belgeler bulunduğu iddia edildi. Söz konusu belgelerin çok hassas bilgiler içerdiği ve çok iyi korundukları için birçok yüksek rütbeli ulusal güvenlik görevlisinin bile bu belgelere erişiminin olmadığı kaydedildi.