Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD, Suudi Arabistan’ın İsrail-BAE uçuşları için hava sahası açma kararını takdirle karşıladı

ABD yetkilileri, Suudi Arabistan’ın Emirlikler ile İsrail arasındaki uçuşlara hava sahasını geçmesine izin verme kararını memnuniyetle karşıladı.

Ulusal Güvenlik Konseyi (MGK) Cuma günü attığı tweet’te “ABD, Suudi Arabistan Krallığı’nın BAE ile İsrail arasındaki uçuşların kendi topraklarında uçmasına izin verme kararını memnuniyetle karşılıyor . Bu, Başkan Trump’ın vizyonunun gerçekleştirilmesindeki bir başka önemli adım” olduğunu belirtti.

Açıklamaya göre, “Bu, Başkan Donald Trump’ın vizyonunu gerçekleştirmede önemli bir adımdır.”

Geçen Çarşamba Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden “tüm ülkelere” gelen ve giden uçuşlar için Birleşik Arap Emirlikleri uçaklarının Krallığın hava sahasından geçişine izin verme talebini onayladığını duyurdu.

Suudi Basın Ajansı (SPA), Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde yetkili olarak nitelendirdiği bir kaynağın aktardığına göre: ‘Birleşik Arap Emirlikleri’ne gelen ve buradan tüm ülkelere kalkan uçuşlar için Krallık’ın hava sahasının geçişine izin verme isteğini içeren Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden alınan talep üzerine, yetkilinin onayı verildi.”

Bu, iki ülkenin 13 Ağustos’ta açıkladığı, aralarındaki ilişkileri normalleştirme anlaşması çerçevesinde İsrail’den BAE’ye ilk ticari uçuşların başlamasından iki gün sonra geliyor.

Pazartesi günü, bir İsrail uçağı, BAE ile İsrail arasındaki işbirliğini başlatmak için ABD-İsrail heyetini taşıyan Abu Duabi’ye indi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar