ABD, Rus güçleriyle yaşanan olaydan sonra Suriye’nin kuzeydoğusundaki hava varlığını artırdı

Haseke Valiliği’ndeki yerel aktivistlerin bu hafta bildirdiğine göre, ABD liderliğindeki Koalisyon, Suriye’nin kuzeydoğu bölgesindeki hava varlığını son zamanlarda…
Haseke Valiliği’ndeki yerel aktivistlerin bu hafta bildirdiğine göre, ABD liderliğindeki Koalisyon, Suriye’nin kuzeydoğu bölgesindeki hava varlığını son zamanlarda artırdı.

Aktivistlere göre, Haseke Valiliğindeki ABD askeri konvoylarına, özellikle Rus kuvvetlerinin bulunduğu bölgelerde, askeri helikopterleri giderek daha fazla eşlik ediyor.

Artan hava varlığı, ABD ordusunun Haseke Valiliği’nin yollarından birinde bir araç kazasına karışmasından sadece haftalar sonra geldi.

ABD liderliğindeki Koalisyon, Rus ordusunu kazadan sorumlu tuttu. Zira ikinci yoldaki saldırganlığının Amerikan askerlerinin yaralanmasına neden olduğunu söyledi.

Bu olayın ardından, hem ABD hem de Rus kuvvetleri helikopterlerini askeri konvoylarına eşlik etmek için kullanmaya başladı. Bu, helikopterlerinin birbirine yakın uçtuğu bu ayın başlarında nadir bir olaya yol açtı.

Rus ordusu Suriye’nin kuzeydoğusuna konuşlanmaya başladığından beri, El-Kamışlı ve El-Malikiyah şehirlerine giden ve buradan çıkan yollarda bir dizi durdurma da dahil olmak üzere ABD güçleriyle çeşitli olaylara karıştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Tahran, Trump'ı İran için Saddam Hüseyin'den daha büyük tehdit olmakla suçluyor

Next Article

Modern Haçlı Saldırıları

Related Posts
Devamı

Peter Kuznick: Amerikan savaş suçlarının anlatılmamış öyküsü (1)

Prof. Peter Kuznick bu özel röportajında Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarından, ABD’nin Vietnam Savaşı’ndaki cinayetleri ve yalanlarından ve bu gayri insani işgalin gerçek nedeninden, ABD’nin Sovyetler Birliği karşısında niçin Soğuk Savaş başlattığından, Başkan Kennedy suikastının kimin işine geldiğinden, Latin Amerika karşısındaki Amerikan emperyalizminden ve Terör ve Uyuşturucu ile Savaş’ın gerçekte bir yalan olduğundan bahsediyor.