Pazar, Mayıs 26, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD, Rus güçleriyle yaşanan olaydan sonra Suriye’nin kuzeydoğusundaki hava varlığını artırdı

Haseke Valiliği’ndeki yerel aktivistlerin bu hafta bildirdiğine göre, ABD liderliğindeki Koalisyon, Suriye’nin kuzeydoğu bölgesindeki hava varlığını son zamanlarda artırdı.

Aktivistlere göre, Haseke Valiliğindeki ABD askeri konvoylarına, özellikle Rus kuvvetlerinin bulunduğu bölgelerde, askeri helikopterleri giderek daha fazla eşlik ediyor.

Artan hava varlığı, ABD ordusunun Haseke Valiliği’nin yollarından birinde bir araç kazasına karışmasından sadece haftalar sonra geldi.

ABD liderliğindeki Koalisyon, Rus ordusunu kazadan sorumlu tuttu. Zira ikinci yoldaki saldırganlığının Amerikan askerlerinin yaralanmasına neden olduğunu söyledi.

Bu olayın ardından, hem ABD hem de Rus kuvvetleri helikopterlerini askeri konvoylarına eşlik etmek için kullanmaya başladı. Bu, helikopterlerinin birbirine yakın uçtuğu bu ayın başlarında nadir bir olaya yol açtı.

Rus ordusu Suriye’nin kuzeydoğusuna konuşlanmaya başladığından beri, El-Kamışlı ve El-Malikiyah şehirlerine giden ve buradan çıkan yollarda bir dizi durdurma da dahil olmak üzere ABD güçleriyle çeşitli olaylara karıştılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar