ABD, İran’a silah ambargosuna karşı çıkan Maduro’ya yaptırım uyguladı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Pazartesi günü Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya İran’a uygulanan Birleşmiş Milletler silah ambargosuna…
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Pazartesi günü Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya İran’a uygulanan Birleşmiş Milletler silah ambargosuna karşı geldiği iddiasıyla yaptırımları duyurdu.

Pompeo bir basın toplantısında, “Aynı zamanda Venezuela’nın önceki başkanı Nicolas Maduro’ya da yaptırım uyguluyoruz. Tahran’daki yolsuzluk yapan yetkililer, yaklaşık iki yıldır BM silah ambargosunu aşmak için Venezuela’daki gayri meşru rejimle çalıştı.” dedi. 

Venezuela, her iki ülkeye yönelik artan yaptırımlar nedeniyle son aylarda İran İslam Cumhuriyeti ile bağlarını artırdı.

Ayrıca Irak, ülkenin kendi ülkesindeki yakıt krizini aşmasına yardımcı olmak için Venezuela’ya yakıt, mühendisler ve diğer malzemeleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

O'Brien: Trump, İran'ın silah ticaretine yardım eden kişilere yaptırım emri verdi

Next Article

Rusya Dışişleri Bakanlığı: Moskova, ABD'nin uzayı askerileştirmek için adımlar atmasından üzüntü duyuyor

Related Posts
Devamı

İran-ABD gerilimi tırmanıyor: Saddam gibi mezarlığa gönderilecek

İran-ABD arasında, Kasım Süleymani suikastı meselesi üzerinden süregelen polemik devam ediyor. İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, ABD Başkanı Donald Trump'ın '1000 kat daha büyük bir saldırıyla karşılık verilecek' tehdidine 'Vatan evlatlarının kanının dökülmesinde rolü olanlar Saddam gibi mezarlığa gönderilecek.' cevabını verdi.