Rusya Dışişleri Bakanlığı: Moskova, ABD’nin uzayı askerileştirmek için adımlar atmasından üzüntü duyuyor

Moskova, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzayı askerileştirmek için adımlar atmasından üzüntü duyuyor. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin Pazartesi günü…
Moskova, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzayı askerileştirmek için adımlar atmasından üzüntü duyuyor. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, burada herhangi bir silah konuşlandırılmasını yasaklamak için tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

Rossiya Segodnya haber ajansında çevrimiçi bir basın toplantısında konuşan Vershinin, ‘Elbette, bize her türlü silahın yörüngeye konmayacağına dair uluslararası yasal garantiler verecek bir belgeye ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. Maalesef ABD temsilcilerinin ve müttefiklerinin, askeri alan kullanımı açısından bir şeyler yapmak istediklerine dair açıklamalarını gördük ve duyduk.’ dedi.

Bu bağlamda, daha önce yaptığımız şeyi kullanmayı öneriyoruz. Bu konuda ilk karşılaşmamız değil. Diplomat, bunu Cenevre’deki silahsızlanma konferansında, ciddi bir şekilde tartışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD, İran'a silah ambargosuna karşı çıkan Maduro’ya yaptırım uyguladı

Next Article

Trump: Bolton'ı dinleseydim şu anda 5. dünya savaşındaydık

Related Posts