Pazar, Nisan 21, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD, F-18 Super Hornet’in gizli kızılötesi sensörlerle Orta Doğu’ya konuşlandırıldığını açıkladı

ABD Donanması’nın temel savaş uçağının gelecekteki bir sürümüne kurulacak olan gelişmiş bir kızılötesi hedefleme podu, jetlerin Orta Doğu üzerinde hareket halinde olduğunu gösteren son fotoğraflarda görüldü.

30 Eylül 2020 tarihli ve Pentagon’un Savunma Görsel Bilgi Dağıtım Servisi (DVIDS) web sitesinde yayınlanan fotoğraflarda, devriye gezerken yeni kızılötesi arama ve izleme sistemi (IRST) bölmesini taşıyan bir F / A-18F görülebilir. Sensör, uçağın merkez hattı harici yakıt deposunun ön tarafındaki gövdenin altına asılmış küçük siyah düğmedir.

Sensörler, nesnelerden yansıyan radar dalgaları yerine ısı izleri aradığından, bölme, bir uçağın geri sıçradığı radar dalgalarının miktarını azaltan gizli teknoloji dahil olmak üzere diğer izleme sistemlerini bozabilecek her türlü şeyi kesebilir. Onları tespit etmek için radar ve karşılığında düşmanın radarını bastırmak için aşırı elektromanyetik parazit oluşturan sinyal bozuculardır.

Düşük görüşe sahip uçakları ve insansız hava araçları gibi daha küçük, görülmesi zor araçları da tespit edebilir.

Fotoğrafa göre, uçak, Pentagon’un Suriye ve Irak’ta IŞİD’e karşı yürütülen savaşın operasyonel adı olan “Inherent Resolve Operasyonunu destekleme’ görevindeydi.

Drive, kapsülün büyük olasılıkla son ürünün erken bir test sürümü olduğunu ve Süper Hornet’e Blok III adı verilen bir dizi yükseltmenin parçası olacağını belirtti.

USNI News’e göre Donanma, haziran ayında test için ilk iki Blok III Super Hornet’i kabul etti ve jetin yeni versiyonu muhtemelen önümüzdeki yıl bir süre hizmete girmeyecek. F / A-18’in elektronik savaş versiyonu olan E-18 Growler da Blok III’e yükseltilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar