Zeta Kasırgası, Körfez Kıyısı’na doğru ilerlerken Kategori 2 gücüne güçleniyor

ABD’nin güney doğusunda yer alan Karayip denizinde başlayan Zeta kasırgası güçlenerek ABD kıyılarına yaklaşıyor. Sık sık kasırgaların etkisini…

ABD’nin güney doğusunda yer alan Karayip denizinde başlayan Zeta kasırgası güçlenerek ABD kıyılarına yaklaşıyor. Sık sık kasırgaların etkisini gösterdiği Karayip denizi bu son baharda ABD’yi affetmeyeceğe benziyor.

Çarşamba öğleden sonra erken saatlerde Zeta, Körfez Kıyısı’na doğru ilerlerken 100 mil / saat rüzgarları sıkıştıran kategori 2 fırtınasına dönüştü. Kasırganın merkezi, bir kasırga uyarısının yürürlükte olduğu New Orleans’ın 155 mil güney-güneybatısındaydı. Fırtına, gece saatlerinde ve Çarşamba günü erken saatlerde sürekli olarak ileriye doğru hız kazanıyordu ve saat 13: 00’den itibaren saat 20 mil hızla kuzeye doğru hızla yaklaşıyordu, karaya iniş yerel saatle yaklaşık 50 küçük bir şehir olan Houma, Louisiana yakınlarında tahmin ediliyordu. 

Zeta’nın Çarşamba öğleden sonra geç saatlerde Louisiana, Houma yakınlarında vurarak, kıyı şeridine doğru kuzeydoğuya doğru ilerlemesi bekleniyor. Fırtınanın öngörülen yolu, şehir bu yıl şimdiye kadar tüm tropikal sistemlerin çekirdeğinden kaçınmayı başardığı için, bu sezon güneydoğu Louisiana ve New Orleans bölgesinde herhangi bir tropikal sistemin en önemli etkilerini getirme potansiyeline sahip. Big Easy, Zeta’dan kaynaklanan elektrik kesintileri, su baskını ve maddi hasar riski altında – ve burada koşullar Çarşamba öğleden sonra ve Çarşamba akşamın erken saatlerinde hızla kötüleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Pompeo’nun, Sri Lanka gezisi Çin'i kızdırdı

Next Article

Maduro, Venezuela'daki ana rafineriye düzenlenen terör saldırısının sorumlusu ABD dedi

Related Posts
Devamı

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’den, Putin’e özel hayat hamlesi! 2. Dünya Savaşı’nda ölen kardeşini hatırlattı

Rusya'nın Ukrayna'ya işgalinin 13. gününe girilirken, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rus lider Putin'in özel hayatına dair açıklamalar yaptı. Putin'in 1 yaşındaki kardeşi Viktor'un 2. Dünya Savaşı esnasında Leningrad'da Nazi güçlerince öldürüldüğünü hatırlatan Blinken, "Savaşı durdur" çağrısını tekrarladı.