Pazar, Nisan 21, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump koronavirüse yakalanınca Simpsonlar’ın kehaneti gündeme geldi

Dünyaca ünlü kült çizgi film Simpsonlar (The Simpsons) kehanetleriyle sosyal medyaya konu olmaya devam ediyor. Dizi, Donald Trump’ın başkan seçileceği konusunu önceden işlemesi Trump’ın öldüğü iddialarıyla da gündeme gelmişti. Ancak ölüm tarihi olarak işaret edilen 27 Ağustos 2020’de Trump, 3 Kasım’da yapılacak 59. başkanlık seçimleri için aday gösterilmişti. ABD Başkanı Donald Trump’ın corona virüsüne yakalandığını duyurması ardından Simpsons kehanetlerindeki ölüm sahnesi bir kez daha gündeme geldi.

19 Mart 2000 tarihinde yayınlanan bir bölümde ise, Trump’tan ‘ABD eski Başkanı’ olarak bahsedilmişti. Trump bu bölümün yayınlanmasından yıllar sonra 2016’da ABD Başkan seçilerek göreve başlamıştı.

Beyrut’taki patlama

Dünyanın en ünlü animasyon dizisi Simpsonlar (The Simpsons) Lübnan’daki patlama ardından da gündeme gelmişti. Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta gerçekleşen patlamanın ardından, Simpsonlar’ın eski bir bölümü sosyal medyada konuşuldu.

 Akıllı telefonların icadı

Akıllı telefonlar henüz icat edilmemişken, The Simpsons’ın 1994 yılında yayınlanan Lisa on Ice bölümünde dokunmatik telefon görülüyor. Logo da ise şu an günümüz teknolojilerini kasıp kavuran apple şirketinin ‘elma’ şekli var.

 Koronavirüs

Dizinin takipçileri, Çin’in Wuhan kenti yerine Japonya’dan yayılan bir virüsten söz etmesiyle Simpsonlar’ın 27 yıl önce koronavirüsü de tahmin ettiğini düşünüyor. Dizinin 1993’te yayınlanan bir bölümünde, Japonya’dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor.

Peki henüz gerçekleşmeyen Simpsons kehanetleri hangileri?

Simpsons’a göre de Trump’tan sonra Amerika’nın başkanı bir kadın olacak.

Aç gözlü şirketler çevresel bir faciaya sebep olacak ve kirletilmiş alandan korunmak için bir kubbe kurulacak.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar