Trump “Fransa saldırılarını” araç olarak kullanıyor

Amerika başkanı Donald Trump dün Fransa’da yaşanan saldırılara tepki olarak islamofobiyi yaymak için saldırıları suistimal etmeye çalışıyor.

Trump başkan olmadan önce tüm Müslümanların Amerika’ya girişlerinin yasaklanmasını isterken dün tıpkı Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron gibi Nice terör saldırılarını İslami eğilimlerle bağdaştırmaya çalıştı.

Tüm Müslüman ülkelerin İslam’a karşı saygısız ifadeleri nedeni ile tepki gösterdiği Macron yaptığı açıklamada ülkenin güney doğusunda Nice kentinde İslamcı bir teröristin, terör saldırı gerçekleştirdiğini söyledi. Macron dün yaşanan diğer saldırıların da terör saldırısı olduğunu belirtti.

Dün Nice kentinde bir kiliseye yakın bölgede yaşanan saldırıda en az 3 kişi öldü ve bazıları yaralandı.

Buna ilaveten Fransa’nın kuzeyinde  Avignon ve Satervile kentleri de 2 terör saldırıya sahne oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

İşgal topraklarda yeni oyun; ABD'den Kudüs için 'doğum yeri' kararı

Next Article

Peter Kuznick: Amerikan savaş suçlarının anlatılmamış öyküsü (2)

Related Posts
Devamı

Ukrayna’nın “güvenli kenti” Lviv’de havalimanı yakınlarına füze saldırısı

Ukrayna işgalinin 23. gününde Rusya ordusuna bağlı kuvvetler, başkent Kiev'e 470 km uzaklıktaki Lviv kentine füze saldırısı düzenledi. Havalimanı yakınlarına isabet eden füzelerin ardından "güvenli kent" olarak görülen Lviv'de art arda patlama sesleri duyulurken, bölgede bir uçak bakım tesisinin yıkıldığı ve olayda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.