Ana Sayfa Güncel Haberler Amerika Trump-Biden tartışması, bundan sonra ne olacağı hakkında çok az şey ortaya koyuyor

Trump-Biden tartışması, bundan sonra ne olacağı hakkında çok az şey ortaya koyuyor

0
Trump-Biden tartışması, bundan sonra ne olacağı hakkında çok az şey ortaya koyuyor
U.S. President Donald Trump and Democratic presidential nominee Joe Biden participate in their first 2020 presidential campaign debate held on the campus of the Cleveland Clinic at Case Western Reserve University in Cleveland, Ohio, U.S., September 29, 2020. Morry Gash/Pool via REUTERS

Bir buçuk saatlik karışma ve hakaretlerin önümüzdeki seçimler üzerinde nasıl bir etkisi olacağını görmek zor.

ABD tarihindeki başka hiçbir başkanlık tartışmasına benzemeyen kaotik, izlemesi zor bir olaydı . Ve her iki aday da 85 dakika boyunca ortaklaşa konuşmasına rağmen, Salı gecesinden çıkarılacak çok az madde vardı. Bu açıdan bakıldığında, bir buçuk saatlik karışma ve hakaretlerin önümüzdeki seçimler üzerinde nasıl bir etkisi olacağını görmek zor.

Çarşamba günü ön TV reytinglerinde de belirtildiği gibi, izleyiciler de o sirkten uzak durmayı tercih etti. Nielsen TV reytinglerine göre, Salı günkü tartışma, 2016 Trump-Clinton tartışmasına kıyasla daha düşük reytinglere sahipti.Trump’ın stratejisi, rakibini dengesini bozmak için oğlu Hunter’a kişisel hakaretler de dahil olmak üzere sürekli olarak Biden’ı kesintiye uğratmaktı.Bir “gaf makinesi” olarak tanınan eski Başkan Yardımcısı, birkaç kez “kapa çeneni, adamım” ve “palyaço” gibi yorumlarla yemi yuttu, ancak ona neden olabilecek akılda kalıcı bir gaf veya hata yapmadı. Öte yandan, tartışmanın ilk 30 dakikası en zayıf olduğu için Biden, Trump’ın COVİD-19 yanı sıra vergileri ve ülke ekonomisinin peşinden gitmek için birkaç fırsatı kaçırdı . Trump, kendi adına, aşırı sağcı “Gururlu Çocuklar” ı “geri çekilin ve hazır olun” yorumuyla kınamadı. Bu noktada hem Trump hem de Biden taraftarlarının onların avantajları ve zayıf yönleri hakkında derinlemesine bir bilgiye sahip oldukları görülüyor ve bu nedenle “kimin kazandığını” bulma girişimi de biraz arkaik görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz