ABD, İsviçre’ye jet ve Patriot füzelerinin satışını onayladı

Ordusunu modernize etmek isteyen İsviçre’ye jet ve patriot sistemlerini satmayı öngören planlama ABD senatosundan geçti. Pazar günü, tarafsız…

Ordusunu modernize etmek isteyen İsviçre’ye jet ve patriot sistemlerini satmayı öngören planlama ABD senatosundan geçti.

Pazar günü, tarafsız ülkenin seçmenleri, hükümetin 2030’da hizmet dışı kalacak 30 adet F / A-18 Hornet filosunu değiştirmeye çalışırken yeni jetlere 6,46 milyar dolar harcamasına izin veren bir referandumu onayladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 40 adet F-35A’nın yedek parçalarının, mühimmatının ve eğitiminin toplam tahmini maliyeti 6,58 milyar dolar olan potansiyel satışını onayladı. Dışişleri Bakanlığı ayrıca tahmini 7.45 milyar $ ‘lık bir maliyetle 40 adet F / A-18E / F Super Hornet jeti, yedek cephane ve eğitim ile ilgili ekipmanın potansiyel satışını onayladı.

Buna ek olarak, Dışişleri Bakanlığı, tahmini 2,2 milyar dolarlık maliyetle beş Patriot füze sistemi ve ilgili ekipmanın potansiyel satışını onayladı. Raytheon Technologies Corp Patriot sistemini yapar.Pentagon’un Savunma Güvenliği İşbirliği Dairesi, olası satışı Kongre’ye bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD Ortodoks Kilisesi: Türkiye'nin Ayasofya kararından döneceğini umuyoruz

Next Article

Trump-Biden tartışması, bundan sonra ne olacağı hakkında çok az şey ortaya koyuyor

Related Posts