Cumartesi, Nisan 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Teşvik anlaşması için umutların azalmasına rağmen ABD hisse senetleri yükseldi

Washington’un 3 Kasım seçimlerinden önce, sarsılan ABD ekonomik toparlanmasına can katacak yeni bir mali yardım paketini geçirmesi için zaman geçiyor.

Wall Street’in ana borsa endeksleri, Kongre’nin 3 Kasım Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinden önce yeni bir koronavirüs yardımını geçme umutlarının zayıflamasıyla Çarşamba günü hafif yükseldi.

Dow Jones Industrial Average, New York’ta sabah erken işlemlerde 96 puan veya yüzde 0,34’ün biraz üzerinde 28,410,52’de yükseldi.

ABD emeklilik ve üniversite tasarruf raporlarının sağlığı için bir gösterge olan S&P 500 yüzde 0,45 artarken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0,68 arttı.

Başkan Donald Trump’ın Genelkurmay Başkanı Mark Meadows çarşamba günü Fox Business haberine yaptığı açıklamada, görüşmelerin yeni bir virüs kurtarma yardımı turu için ilerlediğini ve Beyaz Saray ve Saray Demokratlarının her ikisinin de önümüzdeki 48 saat içinde bir anlaşmaya varıldığını görmek istediklerini söyledi.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Beyaz Saray’ın müzakerelerden sorumlu kişisi ve Demokrat lider Meclis Başkanı Nancy Pelosi arasındaki görüşmeler Çarşamba günü devam edecek.

Beyaz Saray, 1.8 trilyon dolarlık bir paketi satarken Demokratlar 2.2 trilyon dolarlık bir anlaşma istiyor.

Analistler, her iki taraftan bir anlaşmanın yakın olabileceğine dair vaatlerin sadece duman ve aynalar olduğunu ve bu noktada bir atılımın olası olmadığını söylüyorlar.

Goldman Sachs analistleri salı akşamı bir notta, “En büyük sorunlardan bazıları çözülmemiş durumda ve bir anlaşma özellikle yakın görünmüyor. Büyük farklılıklar ve az zamanla, Pelosi ve Mnuchin’in seçimden önce bir anlaşmaya varması pek olası görünmüyor.” dedi.

Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden, seçimlerden önce perşembe günkü başkanlık tartışması için son bir kez sahneye çıkacak. 35 milyondan fazla Amerikalı şimdiden oy pusulalarını erken oylamada kullandı.

Geçtiğimiz haftalarda Biden, savaş alanındaki birçok önemli eyalette Trump karşısında önemli bir liderlik elde etti. Ancak 2016 Amerikan halkına bir şey gösterdiyse, anketler hatalı olabilir.

Çarşamba günü manşetlere çıkan hisse senetleri arasında, akış devi Netflix’in hisseleri, beklenenden daha zayıf kazançlar ve abone kazançları bildirdikten sonra sabah erken ticarette yüzde 5,3 düştü.

Snapchat mesajlaşma uygulaması sahibinin kullanıcı büyümesini ve kazanç tahminlerini geçmesinin ardından Snap Inc’in hisseleri yüzde 28’den fazla arttı.

Tesla’nın hisseleri yüzde 0.39 arttı. Elon Musk’ın elektrikli araç üreticisi, Wall Street’teki kapanış zilinin ardından üç aylık kazancını rapor edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar