Taliban; ABD ordusunu en sert şekilde vurmaya hazırız!!!

ABD ve Taliban arasında imzalanan Doha ateşkesi sonrası ABD’nin yaptığı hava saldırıları sonucu Afgan sivillerin hayatını kaybetmesinden sonra…

ABD ve Taliban arasında imzalanan Doha ateşkesi sonrası ABD’nin yaptığı hava saldırıları sonucu Afgan sivillerin hayatını kaybetmesinden sonra Taliban örgütünden sert açıklama geldi.

Taliban sözcüsü Qari Muhammad Yousuf Ahmadi Pazar günü yaptığı açıklamada, “Amerikan güçleri Helmand vilayetindeki yeni gelişmelerin ardından aşırı hava saldırıları düzenleyerek çeşitli şekillerde Doha anlaşmasını ihlal etti” dedi.

Doha’da imzalanan ABD-Taliban anlaşması, yabancı kuvvetlerin güvenlik garantileri ve isyancıların on yıllarca süren savaşa barışçıl bir çözüm bulmak için Kabil yönetimiyle görüşme sözü karşılığında Afganistan’ı terk etmesini sağlıyor.

“ABD savaş öncesi koşullara dönerse karşısında sadece Afganistan’da değil tüm dünyada karşılık alır” diye ekleyen Taliban sözcüsü “bu saldırılar devam ederse ABD’yi en sert şekilde vururuz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Washington'un İran ile ilgili gerçek hedeflerini itiraf etmesi

Next Article

Birleşmiş Milletlerin İran'a silah ambargosu sona erdi

Related Posts
Devamı

Iraklılar ABD askerlerinin kalmasına karşı “Direniş” yemini etti

"Irak'ın Başkenti Bağdat'ta toplanan Iraklı göstericiler, Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi El-Mühendis'in ABD ordusu tarafından canice katledilmesinden sonra, Irak Parlamentosunun aldığı Amerikan askerlerinin ülkeyi terk etmesi kararının aksine eğer bu askeri güç ülkeyi terk etmez ve kalırsa o zaman "Direniş" için gerekli olan her ne varsa ortaya koymak için yemin ettiler."