Rus askerleri Suriye’nin kuzeydoğusundaki ABD bariyerini aştı

Rus yayın organı Avia Pro Salı günü yaptığı açıklamada, Rus Silahlı Kuvvetleri’nin, ABD askerlerinin Suriye’nin El Hasakah vilayetindeki bir yol boyunca kurduğu…
Rus yayın organı Avia Pro Salı günü yaptığı açıklamada, Rus Silahlı Kuvvetleri’nin, ABD askerlerinin Suriye’nin El Hasakah vilayetindeki bir yol boyunca kurduğu bariyerleri aştığını söyledi.

Kuzeydoğu Eyaletinin Al-Malikiyah kentinde meydana gelen bir olaya atıfta bulunarak, “Rus askeri konvoyu, Amerikalıların muhalefetine rağmen, kuzey Suriye’nin doğu kısmına girmeyi başardı” dedi.

Yayında, Rus askeri konvoyunun barikatı aşıp üssüne ulaşabildiğini ve bunun Irak sınırına giden bir yol olduğunu belirtildi.

Daha önce, bu yönde Rus birlikleri Amerikalılardan çok ciddi bir baskı gördü ancak buna rağmen Rus askerler bölgeye girmeyi başardı. Asıl olay burada bir Rus askeri kontrol noktasının konuşlandırılmış olmasıydı.

Çevrimiçi yayında, Kuzey Haber Ajansı tarafından yayınlanan ve Rus birliklerini El Malikiyah kenti yakınlarındaki bir yol bloğunda gösteren fotoğraflara yer verildi.

Geçtiğimiz yıl boyunca, Rus ve ABD kuvvetleri Suriye’nin kuzeydoğusundaki birbirlerinin konvoylarını defalarca durdurdu ve bazen araç kazalarına ve yaralanmalara neden oldu.

Ağustos ayında, böyle bir kaza ABD ve Rusya’nın El-Haseke Valiliğindeki yollarda birliklerinin güvenliğini sağlamak için askeri helikopterlerini kullanmaya başlamasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump'ın yeni seçim yatırımı: 150 milyon hızlı virüs testi dağıtılacak

Next Article

Trump ve ABD ekonomisi hakkındaki gerçekler

Related Posts