Pompeo’nun Lübnan Hizbullah’ını terörist olarak nitelendiren Litvanya’ya teşekkür

ABD Dışişleri Bakanı Cumartesi günü, Litvanya hükümetinin Lübnan Hizbullahı’nı terörist olarak nitelendiren düşmanca eyleminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Twitter’dan mesaj paylaşan Mike Pompeo Litvanya hükümetinin Lübnan Hizbullah hareketini terörist nitelemesinden memnuniyet duyduğunu belirtirken, diğer Avrupa ülkelerinden de Litvanya’nın bu eylemini örnek almalarını istedi. 

Litvanya hükümeti Perşembe günü Lübnan Hizbullah hareketini terör örgütü ilan etti ve Siyonist rejim İsrail ve ABD’yı memnun etmek ve onların desteğini almak için Hizbullah’ın Litvanya topraklarındaki faaliyetlerini yasakladığını bildirdi.

Son aylarda, Siyonist rejim ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ülkelerine, faaliyetlerini sınırlandırmak amacıyla Lübnanlı Hizbullah hareketini ‘terörist grubuna’ almaları için baskı yapıyor. 

Washington ayrıca, Hizbullah’ın Lübnan’daki desteğini azaltmak amacıyla birkaç Lübnan bankası ve kişiyi yaptırım listesine koydu.

Direniş Cephesi’nin önemli bir üyesi olarak Lübnan  Hizbullahı, bölgedeki ABD-Siyonist komplolarına ve eylemlerine karşı koymada kilit rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

BMGK'nın İran'a silah ambargosunu uzatmama kararına Trump'tan tepki: Haftaya yeni yaptırımlar getiriyoruz

Next Article

Trump, Edward Snowden’in affı konusuna ‘göz atacağını’ söyledi

Related Posts