Pompeo, üçüncü tarafları Azerbaycan-Ermenistan ihtilafından uzak durmaya çağırıyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Cuma günü, üçüncü tarafları, tartışmalı Dağlık Karabağ bölgesi ile ilgili çatışmalardan uzak durmaya…

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Cuma günü, üçüncü tarafları, tartışmalı Dağlık Karabağ bölgesi ile ilgili çatışmalardan uzak durmaya çağırdı ve Türkiye üzerinden Azerbaycan’a gelen Suriyeli savaşçıların raporlarının doğru olmadığını umduğunu söyledi. 

Daha önceki Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Azerbaycan’ı destekleyen NATO üyesi Türkiye’yi Suriye’den “cihatçı” militanlar göndermekle suçladı, ki hem Ankara hem de Bakü bunu yalanladı.

İddialara ilişkin yorum yapan Pompeo, “Suriyeli savaşçıların Suriye’deki savaş alanlarından Libya’ya götürüldüğünü gördük” dedi ve bunun “daha ​​fazla istikrarsızlık, daha fazla türbülans, daha fazla çatışma, daha fazla kavga, daha az barış yarattığını” sözlerine ekledi.

Dağlık Karabağ bölgesinde üçüncü tarafların bu konuya müdahil olmaları ile ilgili bunun barış değil savaş getireceğini söyledi.

“Bunu hem Azerbaycanlılara hem de Ermeni liderlere ve Türklere de kesinlikle ilettik” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump'ın Covid teşhisi ile ilgili son gelişmeler

Next Article

Dagalo: İsrail ile olan ilişkiler, Sudan'ın ABD'nin terör listesinden çıkarılmasına yardımcı olacak

Related Posts
Devamı

ABD tahliye uçağının kanadından düşüp hayatını kaybeden Afgan futbolcunun ailesi pilotların yargılanmasını talep etti

Taliban'ın kontrolüne geçen Kabil'de ABD tahliye uçağının kanadına tutunan ve düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki Afganistan Genç Milli Futbol Takım oyuncusu Zeki Enveri'nin ailesi, pilotların kusurlu olduğunu, yargılanmaları gerektiğini söyledi. "Bu olayda asıl suç pilotların, o uçak sonuçta araba değil, pilotlar görmüyor mu, her yerde kamera var neticede" diyen ağabey Nasır Enveri, bu taleplerinin dışında ABD'den tazminat, kan parası ya da benzer başka bir isteklerinin olmadığını söyledi.