Perşembe günkü son ABD başkanlık tartışması için sessiz mikrofonlar

Organizatörler, hareketin, Trump’ın Biden’ı defalarca kesintiye uğrattığı geçen ayki ilk karşılaşmanın kaosundan kaçınacağını söylüyor. ABD Başkanı Donald Trump…
(COMBO) This combination of file pictures created on September 29, 2020 shows US President Donald Trump (L) and Democratic Presidential candidate former Vice President Joe Biden squaring off during the first presidential debate at the Case Western Reserve University and Cleveland Clinic in Cleveland, Ohio. – Trump, who is still being treated for Covid-19, said on October 8, 2020, he will refuse to take part in the presidential debate on October 15 after it was switched to a virtual format. “I’m not going to do a virtual debate,” he told Fox Business News, saying this was “not acceptable to us.” (Photos by JIM WATSON and SAUL LOEB / AFP)

Organizatörler, hareketin, Trump’ın Biden’ı defalarca kesintiye uğrattığı geçen ayki ilk karşılaşmanın kaosundan kaçınacağını söylüyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratlara meydan okuyan Joe Biden, her adayın konuşması ve iki adayın ilk karşılaşmasının hınçlarından kaçınması için perşembe günkü son münazaranın bazı kısımlarında mikrofonlarını sessize alacak.

Nashville’de televizyonda yayınlanan tartışmanın sponsoru olan Başkanlık Tartışmaları Komisyonu, kötü huylu ilk tartışmadan sonra değişikliklerin gerekli olduğunu söyledi.

Trump, 29 Eylül’de Cleveland’daki karşılaşma sırasında defalarca Biden’ı yarıda kesti ve tartışma, lakap takma ve hakaretlerle sonuçlandı.

Komisyon yaptığı açıklamada, “Her iki kampanyayla yapılan görüşmelerin ardından, her iki kampanyanın da bugün açıklanan önlemlerden tamamen tatmin olamayacağını anladık. Bu eylemlerin doğru dengeyi sağladığından ve bu tartışmaların yapıldığı Amerikan halkının çıkarına olduğundan rahatız.” dedi.

Bu haftanın 90 dakikalık münazarası için, organizatörler her adaya münazaranın her 15 dakikalık bölümünün başında iki dakikalık kesintisiz süre verecekler. NBC News muhabiri Kristen Welker moderatörlük yapacak.

Komisyon, “Bu iki dakikalık sürelerde mikrofonu açık olacak tek aday, kurallara göre söz hakkı olan aday” dedi.

Tartışmanın yöneticisi Bill Stepien, “Başkan Trump, önyargılı komisyondan son dakika kural değişiklikleri ne olursa olsun, tercih ettikleri adaya avantaj sağlamaya yönelik son girişimlerinde Joe Biden ile tartışmaya kararlıdır” dedi.

Komisyon, partizan olmayan bir organdır.

Trump daha sonra gazetecilere katılacağını söyledi.

“Katılacağım ama konuları değiştirmeleri çok haksızlık ve tamamen önyargılı bir sunucumuzun olması yine çok haksızlık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Endonezya, ABD'nin casus uçaklara ev sahipliği yapma talebini reddetti

Next Article

Amerika'nın BMT Güvenlik Konseyi Oturumunda İran Karşıtı İddialarını Tekrarlaması

Related Posts