Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Perşembe günkü son ABD başkanlık tartışması için sessiz mikrofonlar

Organizatörler, hareketin, Trump’ın Biden’ı defalarca kesintiye uğrattığı geçen ayki ilk karşılaşmanın kaosundan kaçınacağını söylüyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratlara meydan okuyan Joe Biden, her adayın konuşması ve iki adayın ilk karşılaşmasının hınçlarından kaçınması için perşembe günkü son münazaranın bazı kısımlarında mikrofonlarını sessize alacak.

Nashville’de televizyonda yayınlanan tartışmanın sponsoru olan Başkanlık Tartışmaları Komisyonu, kötü huylu ilk tartışmadan sonra değişikliklerin gerekli olduğunu söyledi.

Trump, 29 Eylül’de Cleveland’daki karşılaşma sırasında defalarca Biden’ı yarıda kesti ve tartışma, lakap takma ve hakaretlerle sonuçlandı.

Komisyon yaptığı açıklamada, “Her iki kampanyayla yapılan görüşmelerin ardından, her iki kampanyanın da bugün açıklanan önlemlerden tamamen tatmin olamayacağını anladık. Bu eylemlerin doğru dengeyi sağladığından ve bu tartışmaların yapıldığı Amerikan halkının çıkarına olduğundan rahatız.” dedi.

Bu haftanın 90 dakikalık münazarası için, organizatörler her adaya münazaranın her 15 dakikalık bölümünün başında iki dakikalık kesintisiz süre verecekler. NBC News muhabiri Kristen Welker moderatörlük yapacak.

Komisyon, “Bu iki dakikalık sürelerde mikrofonu açık olacak tek aday, kurallara göre söz hakkı olan aday” dedi.

Tartışmanın yöneticisi Bill Stepien, “Başkan Trump, önyargılı komisyondan son dakika kural değişiklikleri ne olursa olsun, tercih ettikleri adaya avantaj sağlamaya yönelik son girişimlerinde Joe Biden ile tartışmaya kararlıdır” dedi.

Komisyon, partizan olmayan bir organdır.

Trump daha sonra gazetecilere katılacağını söyledi.

“Katılacağım ama konuları değiştirmeleri çok haksızlık ve tamamen önyargılı bir sunucumuzun olması yine çok haksızlık” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar