Amerika’nın BMT Güvenlik Konseyi Oturumunda İran Karşıtı İddialarını Tekrarlaması

Washington makamları, İran’a karşı tutumlarının devamında İran’ın Güvenlik Konseyi kararlarına bağlı kalmadığını iddia ettiler.

Amerika’nın BMT temsilcisi  Kelly Craft  Salı günü  BMT Güvenlik Konseyinin sanal oturumunda  Amerika’nın  Güvenlik Konseyi’nin  2231 sayılı kararını ihlal etmesi ve bu hususta  defalarca tecride sürüklenmesine rağmen  İran’ın  bu konseyin kararları ve ruhuna bağlı kalmadığını iddia etti. 

Amerikalı temsilci şöyle bir iddiada da bulundu: ”  Amerika hep  İran’a yönelik doğru bir strateji izlemeye çalıştı. “

 Amerikalı diplomat   bölgesel ortaklarının Amerika’nın silah ve mali desteği sayesinde işlediği cinayetlere değinmeden  Amerika’nın İran’ı Batı Asya için en büyük tehdit gördüğünü  İran’ın girişimlerinin  istikrarsızlaştırıcı olduğunu iddia etti. 

Kelly Craft’ın bu iddiası  Amerika’nın  özellikle de Donald Trump’ın  Beyaz Saray’a gelişinden beri  uluslararası kuralları ve ilkeleri ve de GK karalarını ihlal etmesi ile ihlalci bir profil çizdiği sırada ortaya atılmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

Perşembe günkü son ABD başkanlık tartışması için sessiz mikrofonlar

Next Article

ABD, askeri gücünü Doğu Avrupa'ya yığacak

Related Posts
Devamı

ABD’nin yeni silahı deşifre oldu! Ordu için gizli çalışmaların yapıldığı tesiste çekilen fotoğraf ortalığı karıştırdı

ABD ordusu için gerçekleştirdiği gizli çalışmalar ile daha önce de birçok kez gündeme gelen Lockheed Martin'in tesislerinde görüntülenen bir cisim ülkede gündem yarattı. Fotoğrafların nasıl ve kim tarafından çekildiği bilinmezken görüntülerle ilgili yorum yapması istenen şirket direktörü "Yapamam" yanıtını verdi. Sosyal medya kullanıcılarından bazıları esrarengiz cisim için yeni nesil savaş uçağı yorumunda bulunurken, bazıları ise İnsanız Hava Aracı olduğunu iddia etti.